A világ egyik leghíresebb közgazdásza, Richard H. Thaler, a Chicagói Egyetem amerikai professzora kapta meg a közgazdasági Nobel-emlékdíjat. (Ezt a díjat a Svéd Nemzeti Bank alapította fennállásának 300. évfordulója alkalmából, 1968-ban, először 1969-ben ítélték oda. Célja a közgazdasági tudományok terén elért eredmények elismerése volt, és ezt a Nobel-díjak kiegészítéseként kívánták elérni. A Nobel Alapítvány végül támogatta a kezdeményezést, bár a döntés jogosságát sokan vitatják.)
Richard Thaler fő kutatási területe a viselkedési közgazdaságtan, ami azokban a problémákban keres megoldást, amikben a hagyományos közgazdaságtani elméletek zátonyra futnak. Thaler ennek köszönhetően akkora sztár lett, hogy a Big Short (A nagy dobás) című filmben Selena Gomezzel együtt magyarázta el, milyen viselkedési anomáliák miatt alakulhatott ki a 2008-as válság előtti hitelbuborék az amerikai piacon. 2011-ben magyarul is megjelent az egyik leghíresebb könyve, a Nudge.
Éppen egy hónapja adott elő Budapesten, az MTA-n, és megkapta a Rajk László Szakkollégium Neumann János-díját.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.