Az általunk ismert világ egyik legnagyobb költője, Publius Ovidius Naso Krisztus után 8-ra annyira rossz viszonyba került Augustus császárral, hogy az uralkodó száműzte Rómából. Az Átváltozások szerzője élete végéig reménykedett a kegyelemben, de hiába, száműzetésben halt meg a mai Romániában. Élete utolsó 10 évében rengeteg levelet írt Rómába arról, mennyire rossz a sora a száműzetésben, és kérte a császárt, sőt könyörgött neki, hadd térhessen vissza.
De ami késik, nem múlik, Róma önkormányzata ugyanis most formálisan is visszavonta a több mint 2000 évvel ezelőtti döntést Ovidius száműzéséről. A száműzetés okáról a mai napig vitáznak az irodalmárok, Ovidius maga annyit mondott, hogy egy vers és egy hiba okozta a vesztét.
A mostani bűnbocsánatot Ovidius halálának 2000. évfordulójára időzítette Róma vezetése, így tisztelegnek a költő emléke előtt. (Telegraph)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.