Még alig indult el az átigazolási szezon, de a magyar utánpótlásnevelés fénylő csillaga, a Puskás Akadémia már két idegenlégióst is vásárolt. Az uruguay-i első osztályból szerződtetett játékmester, a 25 éves Gonzalo Vega után
most Szlovéniából hoztak egy jobbhátvédet. Denis Klinar is 25 éves.
A Puskás legendásan átgondolt átigazolásokat folytat, pénz nem számít, aki nem válik be, azt gyorsan kidobják (Ivor Horvát egyetlen egy mecset kapott, nem vált be, már passzolták is tovább), és vesznek a helyére mást. 2015 nyara óta 42 játékost szerződtettek, de még kölcsönbe is jött öt másik játékos. Vagyis négy komplett kezdőcsapat, három cserével, miközben a saját nevelésű játékosok kikoptak.
Egy picit törte csak meg a felcsúti játékospiac lendületét, hogy a számos összevásárolt játékossal 2016 tavaszán kiestek az NBII-be, és oda nem lehetett légiósokat szerződtetni, így a magyar piacon néztek alaposan körül. Amikor tavaly nyáron visszatértek a LEGJOBBAK közé, újra körülnézhettek küldföldön is.
2015 nyárán lépett be a felcsúti szentélybe:
2016 télen jött a miniszterelnök szomszédjába focizni:
2016 nyarán vette fel a felcsútiak legendás mezét (a Puskás az NBII-ben légiós nem szerződtethetett):
2017 telén érkezett, hogy magasra emelje a Puskás zászlaját (aaz NBII-ben lévő Puskás ekkor még mindig nem szerződtethetett légióst, de jött a kispadra Pintér Attila mester)
2017 nyarán újra az NBI-ben a Puskás, jöhettek légiósok:
2018 tél, az átigazolási szezon éppen csak elkezdődött:
Messze még a téli átigazolás vége, a Puskás a 8. helyen zárta az őszt, adja magát, hogy vesznek még játékosokat.
Saját nevelésű fiatalt csak azért nem tudnak kiszorítani az érkező légiósok, mert azok legendásan nem lépnek pályára a Puskás Akadémiában. Klinar helyén a jobbhátvéd posztján ősszel három (nem saját nevelésű) magyar lépett pályára: az MTK-ból igazolt Poór Patrik, a Fraditól elhozott Csilus Ádám és a Vasastól igazolt Osváth Attila. Utóbbit egyébként a Debrecen is leigazolta volna nyáron (tavasszal ott volt kölcsönben), de az elnök szerint nem tudtak versenyezni anyagi lehetőségekben a Puskás Akadémiával, így Felcsúton kötött ki Osváth.
Eközben főleg utánpótlásnevelésre tao-pénzekből a Puskás Akadémia 2011 óta 19,3 milliárd forint tao-támogatáshoz jutott, amit tovább 13 milliárdos egyéb támogatás egészít ki.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.