Babos Tímea megnyerte élete negyedik WTA-tornáját

2018 február 4., vasárnap 7:14
86

Babos Tímea győzött a női teniszezők szervezetének tajpeji versenyén. Ez a magyar teniszező negyedik győzelme WTA-tornán.

A 250 ezer dollár összdíjazású verseny döntőjében az ukrán Katerina Kozlovával játszott, 7:5, 6:1 arányban nyert. A világranglistán 45. helyezett magyar az első szettben nyolc ászt ütött, a második szettben pedig még ellenállhatatlanabb volt, azt 29 perc, az egész meccset 1 óra 24 perc alatt nyerte meg.

A párosban WTA-világbajnok és friss Australian Open-győztes Babos előzőleg Monterreyben (2012), Tajpejben (2015) és tavaly Budapesten diadalmaskodott egyesben, és vasárnapi sikeréért 43 ezer dollárt (10,5 millió forint) kapott. (Via MTI)