A siófoki kézilabda egyre inkább hasonlít a felcsúti focira: milliárdos stadion, állami szponzorok, tao-pénzek, Mészároshoz és Tiborczhoz köthető cégek. De nem volt ez mindig így.
Amikor 2015 végén részletesen írtunk az új csarnok építéséről, még azt láttuk, hogy
„ugrottak egy akkora óriási fejest a tao-pénzekbe, hogy beleálltak a friss betonba.”
A siófoki női kézilabdacsapat 2009-ben lett első osztályú, és valóban volt hova fejlődni, hiszen egy általános iskola tornatermében játszották a hazai meccseiket. Először az utánpótlásnak építettek munkacsarnokot, majd jött a terv, hogy egy sokfunkciós kulturális intézményt hoznak létre, de végül lejjebb adták az igényeket, és beérték volna egy kézi pályával. De arra se volt elég forrás, az építkezés leállt.
Aztán hirtelen elkezdett dőlni a pénz.
A Magyar Nemzet most arról ír, hogy
Mindeközben a Siófok a magyar bajnokság hatodik helyén áll.
A csapat tulajdonosa Fodor János, akiről többek között azt is tudni lehet, hogy tőle vette meg Mészáros Lőrinc érdekeltsége a Balaton rádióját, a Part FM-et.
Az Index nemrég értekezett róla, hogy a Siófoknak már több pénze van, mint a legerősebb női csapatnak, az FTC-nek. A Fradi korlátozza is a külföldi játékosok számát, míg a Balaton partjára sorra érkeznek a dán, francia, horvát, román vagy szerb válogatottak.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.