A hátrányos helyzetű, köztük cigány gyerekeket próbál eljuttatni az érettségiig a sajókazán működő Dr. Ámbédkar Iskola, ahol elhatározták, hogy cserkészcsapatot szerveznek. A 168 óra cikke szerint a suli 2017-ben befizette a tanulóit, köztük három roma gyereket egy borsodi cserkésztáborba, de amikor kiderült, hogy cigány származású diákokról van szó, akkor hirtelen váratlan akadályok gördültek a táborozás elé. A cserkészek nem akarták nyaralni vinni a sajókazai fiatalokat, és Derdák Tibor iskolaigazgató szerint később azt mondták nekik,
„sem származásunk, sem hitünk alapján nem illünk a magyar keresztény cserkészek közé.”
Végül francia cserkészekkel kezdtek közösen dolgozni, és megalapítani az iskola cserkészcsapatát, de ekkor Derdák szerint
a cserkész név használatát megtagadta tőlük a Magyar Cserkészszövetség, arra hivatkozva, hogy honlapjunkon hírt adtak a korábban meghiúsult Borsod megyei táborozásról.
Mikor a lap megkérdezte a történtekről a Magyar CSerkésszövetséget, akkor általánosságban arról beszéltek, hogy elkötelezettek az integráció mellett.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.