„Mit üzen a fiatal lányoknak és fiúknak, miért vállaljanak szolgálatot?”

politika
2018 július 30., 09:55
comments 245

Benkő Tibor honvédelmi miniszterrel interjúzott a Magyar Idők. A kormánylap rákérdezett arra az áprilisban bejelentett kezdeményezésre is, amely szerint a Magyar Honvédség tizenhárom felsőoktatási intézményben kíván létrehozni egyetemi századot, összesen 1300 fővel.

„Egyetemi tartalékosszázadok is alakulnak. Mit üzen a fiatal lányoknak és fiúknak, miért vállaljanak szolgálatot?”

Benkő Tibor válasza:

„Saját példámmal szoktam élni. Szakmunkástanulóként, 1972-ben döntöttem el, hogy katona akarok lenni. 

Az akkori Magyar Néphadseregben voltak megtalálhatók a kor legmodernebb technikai eszközei: 

rakétatechnika, lokátorok, számítógépek, automatizált tűzvezető rendszerek. Korszerű és modern – mi most újra ezt akarjuk felépíteni, hogy a Magyar Honvédség vonzó legyen a fiataloknak. Meg tudjuk teremteni annak a bázisát, hogy a legmodernebb, naprakész technikát használva szolgáljanak a legénységi katonától kezdve a magas rangú tiszti állomány kategóriáig.”

Benkő Tibor honvédelmi miniszter és Patyi András rektora Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán tartott állománygyűlésen 2018. július 2-án
photo_camera Benkő Tibor honvédelmi miniszter és Patyi András rektora Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti campusán tartott állománygyűlésen 2018. július 2-án Fotó: Mohai Balázs/MTI/MTVA

Amikor azt kérdezik tőle, hogy 

„Egy szabados, kötetlenséget hirdető világban hogyan szólítják meg a fiatalokat?”,

ezt az őszinte választ adja:

„Pénzben, fizetésben – ami nem minden – nem tudunk minden szakmával versenyre kelni, de kiszámíthatóságban és tervezhetőségben feltétlenül. A Magyar Honvédség egy nagy család, jóban, rosszban össze kell hogy tartozzunk.”

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.