A Közlekedő Tömeg egyesület tavaly gondolt egyet, és mivel úgy látta, hogy a főváros éjszakai közlekedése nem fejlődik, nekiállt egy egy fejlesztési javaslat kidolgozásának. Ehhez viszont szükséges lett volna néhány alapvető adat, például az egyes járatok utasszámai.
Ezek, ahogy azt a bíróság is kimondta, közérdekű adatok, de az igénylés teljesítése elől a BKK különféle módokon igyekezett kitérni.
- A törvényi határidőn belül nem is válaszolt,
- utána pedig azt közölte, hogy az egyébként elektronikus módon tárolt adatok kiadása akkora munkaerő-ráfordítás igényel, hogy csak 1 millió 397 ezer forintot muszáj kérniük a civilektől.
- A Közlekedő Tömeg először a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordult, amely megállapította a jogsértést, de a BKK ennek ellenére sem adta ki az adatokat.
- Ekkor a TASZ segítségével beperelték a céget, és első fokon meg is nyerték, de a BKK továbbra sem adta ki az adatokat, inkább fellebbezett.
- Most viszont másodfokon, jogerősen is a civileknek adott igazat a bíróság,így a jogerős ítélet értelmében a cégnek az utasszámokat 15 napon belül át kell adnia.
A BKK élére az elektronikus jegyrendszer körül kialakult botrány miatt új vezető kerül – bízunk benne, hogy nyitott lesz egyesületünk javaslataira, építő kritikáira - zárja közleményét az egyesület.
Kommentek
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.