A kormány egyik kedvenc női szervezete, a szerencsétlen elnevezésű Nő a Siker Alapítvány nőnapra szervezett, háromnapos, szintén esetlenül hangzó Nő a Partnerség nevű konferenciájáról beszélgettek a kedd reggeli Mokkában. A téma az volt, hogy milyen elvárásoknak kell megfelelnie egy 21. századi nőnek. (Spoiler: nem derült ki.)
Ha az olvasó esetleg még nem hallott a szervezetről: az alapítványt azzal a céllal hozták létre 2016-ban, hogy „a gyakorlatban is segítse a nők esélyegyenlőségét mind a társadalomban, mind pedig a gazdaságban betöltött szerepeikben.” Annak ellenére, hogy nem túl régóta léteznek, rengeteg támogatást kapnak, 2017-ben 5 milliót adott nekik Schmidt Mária közalapítványa egy ‘56-os kiállításra, az EMMI vissza nem térítendő milliókat tol a projektjeikbe, illetve konzorciumi partnerek a 200 millió forintos, EU-s támogatással megvalósuló miskolci Nő-Köz-Pont létrehozásában.
A TV2 reggeli műsorában az alapítvány vezetőjét, Csöbör Katalint a konferencia apropóján kérdezték arról, milyen elvárásoknak kell megfelelnie egy 21. századi nőnek.
Csak éppen azt felejtették el megemlíteni vagy kiírni a képernyőre, hogy a szervezet vezetője a Fidesz országgyűlési képviselője.
A sokat ígérő beszélgetésből sajnos végül nem derült ki, hogy milyen elvárásoknak kell megfelelnie egy 21. századi nőnek, az viszont igen, hogy erről egy korábbi női konferencián azt mondta Orbán Balázs, a Miniszterelnökség stratégiai államtitkára, hogy ehhez a mai nőnek „trendivé kell válnia.”
Tavaly januárban az alapítvány azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy egészségvédelmi előadásnak álcáztak egy iskolai kampányrendezvényt, a választások előtt pedig ételosztást tartottak, ahol Csöbör Katalin fideszes tollaival kellett aláírni az átvételi ívet.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.