Megalakult a hangszercsere bizottság, amely a Hangszercsere program gördülékenységét biztosítja - mondta Rónaszékiné Keresztes Mónika, a magyar zenei nevelésért felelős miniszteri biztos szerda reggel az M1 aktuális csatorna és a Kossuth Rádió közös műsorában. A miniszteri biztos elmondta, a zenei iskolák a specifikus igényeikkel fordulhatnak a bizottsághoz e-mailben.
Hozzátette, a kormány a fiatalok zenei nevelésének támogatása céljából Kodály Zoltán születésének 135., halálának 50. évfordulója alkalmából hirdette meg a Kodály-programot, amelyhez kapcsolódóan Magyarország 2018-as központi költségvetéséből hárommilliárd forintot biztosítottak hangszercserére, valamint a Hangszercsere programmal összefüggő köznevelési művészetoktatási feladatok támogatására.
Tavaly a zenei iskolák fele szerezhetett be hangszereket, idén pedig a másik felének biztosítják - szintén 3 milliárd forintból - ugyanezt a lehetőséget. A program bővült a hangszerek tartozékainak biztosításával. Elsősorban az állami fenntartású iskolák jelentkezhetnek a programra, de az egyházi, sőt a nemzetiségi önkormányzatok zenei oktatási intézményei is bekapcsolódhatnak.
Tavaly a programban a legnépszerűbbek alapfokon a pianínók, felsőfokon pedig a mesterzongorák voltak, de a vonós és a fúvós hangszerekre is nagy volt az igény - mondta, hozzátéve, idén újra felmérik az szükségleteket. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.