A kormány két évre a közigazgatási bíróságokról szóló törvény hatályba lépésével összefüggő feladatok koordinációjáért felelős kormánybiztossá nevezte ki dr. Bogdán Tibort az Igazságügyi Minisztériumban, derült ki a minisztérium közleményéből.
Mint írják, Bogdán Tibor 1985 és 1993 között különböző funkciókat töltött be az Igazságügyi Minisztériumban. A rendszerváltáskor ő volt a közjogi kodifikációk felelőse, részt vett a rendszerváltást lehetővé tevő jogszabályok előkészítésében. 1989 decemberétől miniszterhelyettes, 1990 és 1993 között az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára volt. 1993-tól ügyvédi pályára lépett, de 1994 után is számos esetben kérték fel kodifikációs munkában való részvételre. 2014 nyarától Trócsányi László igazságügyi miniszter személyes főtanácsadója, e minőségében részt vett a tárca legfontosabb jogszabály-előkészítési feladatainak ellátásában.
A közlemény szerint kormánybiztosként az önálló közigazgatási bíráskodás elindításával összefüggő feladatai közé tartozik többek között a közigazgatási bíróságok működési feltételeinek megteremtésével kapcsolatos koordináció, illetve a közigazgatási bíróságok felállításával kapcsolatban hozott szakpolitikai döntések végrehajtásának és az igazságügyért felelős miniszter igazgatási feladatait segítő szervezet rendszer kialakításának ellenőrzése; ezenfelül közreműködik a tárca egyéb jogalkotási tevékenységében.
Az Igazságügyi Minisztérium ezen kívül örömmel nyugtázta, hogy 2019. április 30-ig 162 bíró jelezte, részt kíván venni az új közigazgatási bírósági struktúrában. Ez lehetővé teszi, hogy 2020. január 1-jén megindulhasson Magyarországon az elkülönült közigazgatási bíráskodás.
A közigazgatási bíróságok létrehozását rengeteg jogi kritika érte, a Velencei Bizottság szerint például ez a törvény túl nagy hatalmat helyez nagyon kevés vezető kezébe.
A témában megjelent cikkeinket itt lehet elolvasni. (via MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.