Az éghajlatváltozás megfelelő kezelése, a klímasemleges gazdaságra történő átállás segít megőrizni az Európai Unió versenyképességét és fenntartani a gazdasági növekedést, ami új foglalkoztatási mutatókkal és egyre jobb szociális helyzettel párosul – közölte az Európai Bizottság.
A frissen közzétett, európai foglalkoztatási és szociális fejleményekről (ESDE) szóló 2019-es jelentésében a bizottság rámutatott, hogy a munkahelyteremtést biztosító gazdasági növekedés fenntartásához az emberek készségei és az innováció terén kell beruházásokat eszközölni.
Marianne Thyssen, foglalkoztatásért, szociális ügyekért és munkavállalói készségekért meg mobilitásért felelős biztos a jelentés bemutatásakor elmondta, a készségekre, képesítésekre és felnőttképzési programokra fordított beruházások tényleg segítik a munkavállalók foglalkoztathatóságát, a bérek növekedését és a vállalkozások versenyképességét.
Azt mondta, át kell térni a klíma-, illetve szén-dioxid-semleges gazdaságra, ami növelni fogja a betöltendő munkahelyek számát, és hatással lesz a munkaerőpiac egész szerkezetére, a munkahelyek megoszlására és a szükséges készségekre is. Az átállás előreláthatóan 2030-ig a jelenlegi várakozások szerinti 12 millió új munkahelyen felül további 1,2 millió munkahely teremtéséhez fog hozzájárulni az EU-ban. Az átállás enyhítheti a munkahelyeknek az automatizálás és a digitalizáció okozta jelenlegi polarizálódását azzal, hogy – különösen az építőipar és a gyártás területén – a bérek és a szükséges készségek szempontjából a középső tartományba tartozó munkahelyeket teremt – mondta.
A bizottság jelentése szerint most 240,7 millió európai dolgozik, ami 13,4 millióval több munkahelyet jelent az öt évvel ezelőtti adatokhoz képest, és minden eddiginél magasabb uniós foglalkoztatási rátát jelez. Szinte soha nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség Európában, a szegénység kockázatának kitett emberek száma pedig folyamatosan csökken – írták.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.