Aranyérmet nyert Lőrincz Tamás a kazahsztáni birkózó-világbajnokságon

Szavazz az elmúlt 7 év 7 legjobb cikkére!

Lőrincz Tamás aranyérmet nyert kedden a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriájában a nur-szultani olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságon - adta hírül kedd délután az MTI.

A Budapest Honvéd háromszoros Európa-bajnoka hétfőn üzbég, ukrán, litván, végül kazah rivális legyőzésével jutott döntőbe, melyben a svéd Alex Bjurberg Kessidisszel csapott össze és technikai tussal győzött.

A nagyon rokonszenvesen nyilatkozó Lőrincz egyébként a nyilatkozatában utalt is rá, hogy már karrierje vége felé jött össze a nagy siker: 32 évesen nyerte első világbajnoki címét:

„100 évesen”

A már az elődöntőbe kerüléssel tokiói kvótát szerzett ceglédi születésű birkózónak ez a 13. dobogós helyezése világversenyről, amivel magyar rekorder.

Világbajnokságokon negyedik érmét nyerte, de most először sikerült aranyat begyűjtenie. A 2014-es vb-n harmadik volt, míg tavaly, illetve két éve második helyen zárt.

A magyar kötöttfogásúak három éremmel és két kvótával zártak a kazah fővárosban, ahol vasárnap Korpási Bálint bronzérmet nyert az olimpiai műsorán nem szereplő 72 kilogrammos súlycsoportban, míg hétfőn Tamás bátyja, Viktor - kvótája mellé - ezüstöt szerzett a 87 kilósok között.

Vannak olyan időszakok, amikor kulcsfontosságú, hogy mindenki gyorsan megbízható információkhoz juthasson. Mi a 444-nél minden nap ezen dolgozunk.

Amennyire tőlünk telik, igyekszünk segíteni eligazodni ebben a gyorsan változó, bizonytalan helyzetben.

De ehhez nekünk is szükségünk van a ti segítségetekre. A lap már eddig is csak a ti támogatásotokkal tudott működni, és a most következő időszakban ez várhatóan még inkább így lesz. Ahogy lelassul a gazdaság és az élet, teljesen érthető módon kevesebb lesz a hirdetés is.

Nekünk viszont most kell a legjobban teljesítenünk, amikor a legnagyobb szükségetek lehet ránk. Hogy a legpontosabb információk birtokában tudjatok döntést hozni a saját életetekről, egészségetekről, biztonságotokról.

Ezért arra kérünk, hogy ha teheted, támogasd a munkánkat. Akár néhány száz forint is számít.