Szombaton interjút közölt a Népszava Fekete-Győr Andrással, a Momentum Mozgalom elnökével.
A Momentum 133 képviselői helyet és 6 polgármesteri posztot gyűjtött az önkormányzati választáson, az elmúlt napokban pedig azzal került be a hírekbe, hogy a párt központi irodájában házkutatást tartott a NAV.
A hatóságok iratokat és számítógépeket foglaltak le, miután költségvetési csalással gyanúsítják az Állami Számvevőszék feljelentése nyomán.
Fekete-Győr az interjúban a hatósági kiszállással kapcsolatban azt mondja: kb. ezer oldalnyi iratot vittek el a NAV-osok a könyvelőiktől, és ugyan ők februárban minden számlát eljuttattak az ÁSZ-hoz, mindennel elszámoltak a 2018-as parlamenti választási támogatás nyomán, addigra már feljelentették őket.
„A sors fintora, hogy pont Vlagyimir Putyin látogatásának napján szállta meg a székhelyünket a NAV. A civilek, ellenzéki pártok, más véleményen lévők vegzálása a putyini Oroszországban megszokott, Orbán pedig hithű tanítványa a diktátornak.
Október 13-án a Fidesz történelmi vereséget szenvedett, márpedig, ha egy elnyomó rendszert megsuhint a változás szele, megijed, és odacsap.” - mondja Fekete-Győr az akció időzítésére, és nem tart attól, hogy a hatalom végigviszi az ügyet: „Vigyék! Veszíteni fognak.”
A párt megerősödéséről azt mondja, hogy elsősorban vidéken sikerült tovább növelniük a támogatóik számát, Budapesten már elég erősek voltak a NOlimpia kampány után is, viszont a fővároson kívül azóta egyre többen csatlakoznak a mozgalomhoz.
A választási eredményhez Fekete-Győr annyit tett hozzá, hogy
„alulreprezentáltak vagyunk a képviselő-testületekben a valós támogatottságunkhoz képest, (...) mértéktartók voltunk. Azt mondtuk, ne legyünk most nagyravágyók, szerezzünk tapasztalatot, majd 5 év múlva nagyságrendekkel több szerepet is vállalhatunk.”
Fekete-Győr szerint nem fognak engedni az elveikből, de ezzel párhuzamosan minden erejükkel a minél szélesebb politikai együttműködésen dolgoznak:
„Hiszek benne, hogy az együttműködésbe az LMP, a Jobbik, az MSZP és a DK is tud valamit beleadni, de azt is látom, hogy túl sokan vagyunk, tisztázásra van szükség. A legtöbb kérdésről ugyanazt gondoljuk a párbeszédesekkel vagy az LMP-sekkel, akkor miért vagyunk különböző pártokban? Remélem, hamarosan eljön a közös munka ideje.”
A pártelnök szerint korai még arról beszélni, hogy az MSZP-ből kivált Botka László esetleg belépne a Momentumba, de szoros az együttműködésük Szegeden, és „hasonló a helyzet Szél Bernadettel és Hadházy Ákossal is, akik talán a legközelebb állnak hozzánk”, de nem szabad semmit sem siettetni, időt kell hagyni nekik.
„Remélem, 2022-től már egy politikai közösségben folytathatjuk.”
Fekete-Győr az interjú végén azt is elmondja, nem hisz a kompromisszumra késznek mutatkozó Orbán Viktornak: „Azzal számolok, hogy nem adnak több pénzt az önkormányzatoknak, kivéreztetik az ellenzéki kézbe került városokat, főleg a fővárost. Tudatosítanunk kell a budapestiekben, hogy ha nem valósulnak meg a terveink, az nem a mi hibánk lesz, hanem Orbánéké.” (Népszava)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.