Fucsovics kikapott Federertől az Australian Openen

2020 január 26., 12:42

Fucsovics Márton 4:6, 6:1, 6:2, 6:2-re kikapott vasárnap a 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federertől az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

Roger Federer és Fucsovics Márton
photo_camera Roger Federer és Fucsovics Márton Fotó: WILLIAM WEST/AFP

A világranglistán 67. magyar játékos - aki két éve három szettben alulmaradt Federerrel szemben a melbourne-i nyolcaddöntőben - lendületes kezdéssel 36 perc alatt játszmaelőnybe került, de a rákapcsoló svájci teniszező egy gémet veszítve hamarosan kiegyenlített.

photo_camera Fotó: WILLIAM WEST/AFP

A harmadik felvonásban is a 38 éves Federer irányított, 4:0 után egy-egy brék következett, de Federer bő másfél óra elteltével már csak egy lépésre volt 57. Grand Slam-negyeddöntőjétől.

A negyedik szettben a volt világelső kétszer is brékelt, majd ellenállhatatlan játékkal megnyerte a mérkőzést, amely 2 óra 11 percig tartott. A 27 éves Fucsovics várhatóan az 54. helyre jön fel a világranglistán. (MTI)