Tunéziában robotrendőrrel ellenőrzik a kijárási korlátozások betartását

Új idők új Szerdája Uj Pétertől.
Érdekel

Tuniszban az utcára vezényeltek egy robot rendőrt, ami ha járókelőt észlel, számonkéri, miért jött el otthonról. Ilyenkor be kell mutatni a kamerának a személyi igazolványt vagy más dokumentumokat, amit a központban ülő rendőrök ellenőriznek.

Fotó: FETHI BELAID/AFP

A járőrrobotokat gyártó cég, az Enova Robotics a BBC érdeklődésére sem árulta el, pontosan hány robotot állítottak szolgálatba Tunéziában, és az árat sem mondták meg. Az országban érvényes kijárási korlátozások szerint csak orvoshoz vagy az alapvető szükségletek beszerzésére lehet kimenni az utcára. 

Tunéziában már második hete tartanak a korlátozások a koronavírus miatt. A hivatalos adatok szerint eddig 495 fertőzöttet azonosítottak, 18-an pedig belehaltak a betegségbe. (BBC)

Olvastátok, láttátok, hogy milyen világ lett itt. A járvány miatt fogynak a reklámok, a kormány miatt fogynak az újságok. Ebben a helyzetben a mi jövőnk is bizonytalanabbá vált, mint az elmúlt 7 évben bármikor. Ha folytatni akarjuk, akkor új fejezetet kell nyitnunk a 444 történetében.

Mi kitartóan mutatjuk, hogy milyen világ van. A szűkülő magyar nyilvánosság miatt most még fontosabb, hogy maradjon Magyarországon megbízható hírforrás. Olyan újságírók, akik megírják az igazat. Ehhez viszont - a ti segítségetekkel - változnunk kell.

Lépj a Körön belülre, regisztrálj, és járulj hozzá az újság működéséhez, cserébe még jobb, erősebb, nagyobb 444-et kapsz!

Koronavírus Hírek, háttér