Kijutott az olimpiára Sárosi Laura tollaslabdázó

június 8., kedd 15:54

Véglegessé vált, hogy indulhat a tokiói olimpián a tollaslabdázó Sárosi Laura, közölte az oldalán a Magyar Tollaslabda Szövetség. Sárosi hivatalosan is megkapta a kvótát, így a riói játékok után második alkalommal is részt vehet az olimpián. A nemzetközi szövetség másfél hete zárta le a kvótaszerző ranglistát, ami alapján szinte biztos volt, hogy Sárosi tokiói részvételi jogot szerzett. A világranglistán 61., az olimpiai kvótákért zajló küzdelemben pedig 31. helyen áll, és több pontszerző versenyt már nem rendeznek.

Sárosi Laura Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

A kvalifikációs rend szerint a világranglista első 16 helyezettje - nemzetenként maximum két tollaslabdázó - kap egyesben kvótát, illetve a lista 17. helyétől nemzetenként egy-egy játékossal és a japán indulóval töltik fel 38-asra a mezőnyt. A nemzetközi szövetség ezen felül három szabadkártyát oszthat ki úgy, hogy mind az öt kontinensről legyen tollaslabdázó az olimpiai indulók között.

Ugyancsak jó eséllyel pályázik a részvételre Krausz Gergely, aki 91. a világranglistán, az olimpiai sorrendben pedig a 38. pozíciót foglalja el. A magyar szövetség a keddi Facebook-bejegyzésében jelezte, hogy a férfiaknál még nem zárult le véglegesen a kvóták kiosztása.

Az MTI összesítése szerint a magyar kvótások listája jelenleg így néz ki:

ASZTALITENISZ (5+1)

  • női csapat (3 fő+egy tartalék, Pergel Szandra már biztos csapattag)
  • női egyes (2 fő a csapattagok közül)
  • Majoros Bence (férfi egyes)
  • Szudi Ádám, Pergel (vegyes páros)

ATLÉTIKA (8)

  • Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
  • Halász Bence (kalapácsvetés)
  • Helebrandt Máté (50 km gyaloglás)
  • Krizsán Xénia (hétpróba)
  • Márton Anita (súlylökés)
  • Kácser Zita (3000 m akadály)
  • Kozák Luca (100 m gát)
  • Venyercsán Bence (50 km gyaloglás)

BIRKÓZÁS (6)

  • Korpási Bálint (kötöttfogás, 67 kg)
  • Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg)
  • Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg)
  • Szőke Alex (kötöttfogás, 97 kg)
  • Muszukajev Iszmail (szabadfogás, 65 kg)
  • Sastin Marianna (62 kg)

EVEZÉS (1)

  • Pétervári-Molnár Bendegúz (egypár)

KAJAK-KENU (17)

  • 6 férfi kajakos
  • 6 női kajakos
  • 2 férfi kenus (Adolf Balázs, Fejes Dániel)
  • 3 női kenus (Balla Virág, Takács Kincső)

SZLALOM KAJAK-KENU (1)

  • Schmid Julia (női kenu)

KERÉKPÁR (3)

  • - országúti férfi mezőnyverseny: Valter Attila
  • - hegyikerékpár női és férfi egyéni terepverseny: Vas Kata Blanka és Parti András

KÉZILABDA (15)

  • női csapat

ÖKÖLVÍVÁS (1)

  • Gálos Roland (57 kg)

ÖTTUSA (2)

  • Demeter Bence
  • Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (4)

  • Major Veronika (pisztoly)
  • Mészáros Eszter (puska)
  • Péni István (puska)
  • Sidi Péter (puska)

TEKVONDÓ (1)

  • Salim Omar (58 kg)

TOLLASLABDA (1)

  • Sárosi Laura

TORNA (1)

  • Kovács Zsófia

ÚSZÁS (28)

  • - nyíltvízi: Rasovszky Kristóf (10 km)
  • - medencés: Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők: Békési Eszter (200 m mell), Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (200 m hát, 100 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó, 100 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kós Hubert (200 m vegyes), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Mihályvári-Farkas Viktória (1500 m gyors, 400 m vegyes), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m gyors, 200 m pillangó, 100 m gyors), Németh Nándor (100 m gyors), Sebestyén Dalma (200 vegyes), Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (100 m hát, 200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors), 4x100 méteres férfi gyorsváltó, 4x100 méteres vegyes váltó, 4x200 méteres női gyorsváltó, 4x100 méteres férfi vegyes váltó

VITORLÁZÁS (4)

  • Berecz Zsombor (Finndingi)
  • Érdi Mária (Laser Radial)
  • Vadnai Benjamin (Laser Standard)
  • Cholnoky Sára (szörf)

VÍVÁS (10+3)

  • Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás (kard egyéni és csapat), Gémesi Csanád (kard csapat)
  • Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta (kard egyéni és csapat), Battai Sugár (kard csapat)
  • Kreiss Fanni, Pásztor Flóra, Kondricz Kata (tőr egyéni és csapat), Mohamed Aida (tőr csapat)
  • Siklósi Gergely (párbajtőr)

VÍZILABDA (24+2)

  • férfi válogatott
  • női válogatott