Iratkozz fel itt a 444 Eb-hírlevelére, és minden nap megkapod a postaládádba, amit tudni kell.
A legkegyetlenebb kiesés – írja a Guardian a csoportkörök teljesítményeit értékelő cikkében a magyar válogatott távozásáról. A brit lap az első három meccsen mutatott játék alapján a 17. helyre rangsorolta a magyarokat az Eb mezőnyében. Előrébb nem kerülhettünk volna a listán, hiszen a 16. helyen már egy nyolcaddöntős csapat, Ukrajna szerepelt, de ez is jelzi, hogy a nemzetközi szakírókat is meggyőzte a válogatott teljesítménye.
Joggal: csütörtökön Muraközy Balázs részletes szakmai elemzést írt arról, hogy hősi halált halt az Eb halálcsoportjában, de szégyenkezni valója aligha van: szervezettségükkel és taktikai felkészültségükkel ismét felhívták magukra a figyelmet Rossi játékosai, szemben a meglehetősen diszfunkciósan, sokszor saját hibáit kidomborítva játszó, padról hozzáadott értéket kevésbé felmutató Nationalelffel.
A statisztikák is megmutatják, mennyire jó volt a magyar válogatott: az egész Eb-n mindössze 12 percet töltöttünk hátrányban, emellett
Rossi: A csapat bebizonyította, hogy a világ legjobbjaival is felveszi a versenyt fizikailag. A magyar válogatott szövetségi kapitánya csütörtöki sajtótájékoztatóján az Eb-n szerzett tapasztalatokról elmondta: „Van csapatunk, a fiúk motiváltak, és rátermettek azoknak a feladatoknak a végrehajtására, amiket kérek tőlük.". Az olasz szakvezető teljesítményét hazájában is elismerték: a legnagyobb olasz sportlap, a La Gazzetta dello Sport csütörtök délutáni online cikkében kisebb mesterműnek nevezte, amit Rossi a magyar válogatottal tett.
A csoportkörök alatt már épp hozzászoktunk, hogy mindennap több jó meccset is lehet nézni a tévében, mire meg is érkezett az Eb első szünete, rögtön két napon keresztül. Pénteken még nem lesznek meccsek, de szombaton a Wales-Dánia és az Olaszország-Ausztria találkozókkal folytatódik a küzdelem, immár a kieséses szakaszban.
Az Athletic a nyolcaddöntőkre hangolva igyekezett emlékeztetni minket, hogy az elmúlt pár évtized világversenyein többször is előfordult, hogy a későbbi győztes egyáltalán nem brillírozott a csoportkörök alatt, ezért az első három meccs alapján nem érdemes túl magabiztos kijelentéseket tenni a végső esélyekkel kapcsolatban (bár az olaszok tényleg piszok erősnek tűnnek idén).
A nyolcaddöntők futballtörténeti okokból legjobban várt meccse alighanem a keddi angol-német lesz majd a Wembleyben, de azért nem lennénk nagyon meglepve, ha végül nem az lenne a legjobb meccs a ránk váró nyolc találkozóból.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.