Egy szurkolónak sikerült felbuktatni a Tour de France élmezőnyét

2021 június 26., 16:24

A világbajnok Julian Alaphilippe nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny két tömegbukást hozó nyitószakaszát szombaton. Az első etapon a Brest és Landerneau közötti 197,8 kilométeres táv és hat kisebb kategorizált emelkedő várt a mezőnyre - írja az MTI.

A leglátványosabb jelenet alighanem az volt, amikor mintegy 46 kilométerrel a cél előtt a Jumbo-Visma egyik versenyzője, a négyszeres időfutam-világbajnok Tony Martin

felakadt egy szurkoló betartott tábláján és elesett. A bukásban több tucat versenyző érintett volt.