Döntőbe jutott a párbajtőröző Siklósi Gergely

olimpia 2021
2021 július 25., 10:20

A világranglista-vezető, világbajnoki címvédő Siklósi Gergely döntője jutott az olimpián. Az olasz Santarelli ellen vívott az elődöntőben, és nyert 15-10-re.

Siklósi jól kezdett, 2-0-ra vezetett, ezután együttes találattal 3-1 lett, majd bevitte a 4. találatot is. Az olasz szépített ezután, sőt, feljött egy találatra. Az első 3 perc után 4-3 volt Siklósinak.

A második 3 perc együttes találattal indult, az olasz aztán lábon találta Siklósit, ezzel egyenlített. Szoros volt, Siklósi újra vezetett, az olasz újra egyenlített, a magyar megint megszerezte a vezetést, aztán Siklósi két tus előnybe is került ennek a harmadnak a végére (8-6)

A harmadik 3 perc eleje is a magyaré volt, 9-6-ra elment Siklósi, de az olasz ezután közelebb került hozzá, aztán egy együttessel 10-8-ra alakult az állás, majd az olasz egy gyorsan elindított akcióval felzárkózott ismét egy tusra. Sokáig ezután nem szerzett senki pontot, de az olasz végül egyenlített. (10-10) Mielőtt baj lett volna, Siklósi visszaszerezte a vezetést, majd egy hosszan kivárt akció után egy feltartószúrással két tus előnye lett 40 másodperccel a vége előtt. Aztán 3 pont lett az előny, 22 másodperccel a vége előtt, majd 4, majd 11 másodperccel a vége előtt 15-10-re nyert Siklósi.

A döntőt 14.15-kor rendezik. Párbajtőrben legutóbb Imre Géza szerzett ezüstérmet Rióban, győztes viszont legutóbb 1972-ben volt Fenyvesi Csaba.