Győr-Moson-Sopron megyében a Momentum 5 , az MSZP 3, a DK és a Jobbik 2-2, a Párbeszéd 1 jelöltet indít az előválasztáson. Az öt választókerület közül egy „csak” nehéz, négy viszont kifejezetten nehéz körzetnek számít az ellenzéki pártok számára.
Az MSZP megyei szervezetének elnöke és az országos elnökség tagja. 2014 óta önkormányzati képviselő Győrben. Borkai Zsolt lemondása után az időközi polgármester-választáson ő volt az ellenzék közös jelöltje, de alulmaradt Dézsi Csaba Andrással szemben.
A Momentum győri alapszervezetének egyik alapítója. A zöldipar központjává tenné a várost. Agrármérnöki és szakközgazdászi végzettsége van, gazdasági vezetőként dolgozik.
Vállalkozó, egy étterem tulajdonosa. Apja a Graboplast elnök-vezérigazgatója.
A fideszes jelölt (Simon Róbert Balázs) eredménye 2018-ban: 49,55 % - nehéz terep az ellenzéknek.
Független, civil önkormányzati képviselő. Korábban két alkalommal sem csatlakozott az ellenzéki összefogáshoz sikertelen egyeztetések miatt. Most a Mindenki Magyarországa Mozgalom biztatására indul, és a Momentum frakciójába ülne be. Kilenc különböző civil egyesület tagja (pl. Összefogás Győrért Egyesület, Győri Bothúzó és Tradicionális Népi Játékok Egyesülete), melyek közül többnek elnöke vagy klubmenedzsere.
Ügyvéd, 2007 óta saját irodát vezet. Hobbija a rally és a motocross. (Nem azonos azzal a szintén győri Gasztonyi Lászlóval, akinek a villamossági cége a Borkai-féle közbeszerzési botrányok kapcsán is előkerült.)
Az MSZP alapító tagjai közé tartozik, 1991-2000 közt a párt helyi irodáját vezette. Öt évig volt önkormányzati képviselő. Dolgozott nevelőtanárként és gyermekfelügyelőként is, jelenleg iskolaőr.
Függetlenként indul, a Civil Bázis nevű szervezet áll mögötte, a Momentum frakciójához csatlakozna. Testnevelő tanár, úszásoktató, egy sportegyesület elnöke. Fontosnak tartaná, hogy az önkormányzati, az egyházi és a világi iskolákat egyenlő arányban finanszírozzák, és a TAO-rendszert is megreformálná.
A fideszes jelölt (Kara Ákos) eredménye 2018-ban: 57,64 % - nagyon nehéz terep az ellenzéknek.
Kovácsné Varga Ildikó - MSZP; támogatja: Párbeszéd, DK
Az MSZP rábaközi szervezetének elnöke, megyei alelnök, illetve a párt nőtagozatának helyi elnöke. 2002-2006 közt már volt önkormányzati képviselő Csornán, 2019 óta ismét a testület tagja. A polgármesteri címért is indult. Leginkább szociális területen aktív.
Multinacionális cégeknél dolgozott. 2019-ben indult Écs község polgármesteri címéért, ám ő kapta a legkevesebb szavazatot. Célja, hogy a Rábaközben a falusi életforma is vonzó legyen, de az is munkát találjon a lakóhelye közelében, aki nem a mezőgazdaságból szeretne megélni.
A fideszes jelölt (Gyopáros Alpár) eredménye 2018-ban: 63,9 % - nagyon nehéz terep az ellenzéknek.
Jakál Adrienn - Párbeszéd; támogatja: MSZP
2013 óta tagja a Párbeszédnek, elnökségi tag, a párt megyei szervezetének elnöke. Sopronban önkormányzati képviselő, vezetésével a Párbeszéd 5 % fölötti eredményt ért el a városban. Az ellenzéki közös jelölésekből többször is kimaradt helyi belviszályok miatt, ennek ellenpontozásaként vett részt a Leghűségesebb Városért Egyesület megalapításában. Településmérnökként végzett, kiemelten fontosnak tartja a zöld- és szociális ügyeket és a vidékfejlesztést. Petíciót indított a Fertő tó, a Várkerület, a Lővérek és a Széchenyi tér szerinte rossz tervezési munkálatainak leállításáért.
Dr. Brenner Koloman - Jobbik; támogatja: LMP, DK, Momentum, MMM, ÚVNP
Német nyelvész, 2000 óta az ELTE BTK Germanisztikai Intézetének egyetemi docense. Évekig volt a soproni Német Nemzetiségi Önkormányzat, illetve a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának képviselője. 2018 óta parlamenti képviselő, a a Jobbik frakcióvezető-helyettese. 2020 óta az Országgyűlés alelnöke is. Tagja az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének, ahol főként a nemzeti kisebbségek védelmével és oktatáspolitikával foglalkozik.
A fideszes jelölt (Barcza Attila) eredménye 2018-ban: 54,44 % - nagyon nehéz terep az ellenzéknek.
Balázs Endre - Momentum
A Momentum nyugat-dunántúli régióvezetője, 30 éves. Közgazdász, saját vállalkozást vezet, előtte a Ford magyar leányvállalatánál dolgozott. Szerinte nemcsak a kultúraváltás, de a generációváltás is ráférne a magyar politikára.
Magyar Zoltán - Jobbik; támogatja: LMP, DK, MSZP, Párbeszéd
2010 óta jobbikos országgyűlési képviselő. Agrármérnöki diplomája van, az országgyűlés mezőgazdasági bizottságának alelnöke. A 2018-as választáson nem az 5., hanem a 3. számú OEVK-ben indult, végül az országos listán jutott mandátumhoz. Korábban a MIÉP tagja volt, 2007-ben lépett be a Jobbikba. 2008-tól kezdve a párt megyei elnöke.
A fideszes jelölt (Dr. Nagy István) eredménye 2018-ban: 54,85 % - nagyon nehéz terep az ellenzéknek.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.