A parlamenti pártok mind felvonultak a választókerület jelenlegi parlamenti képviselője mögött. 2018-ban úgy győzött itt egyéniben, hogy a Jobbikon kívül az összes nagyobb ellenzéki párt őt támogatta. Karrierje a Fővám téri Vásárcsarnok egyik zöldséges standjából indult. 2010-ben ferencvárosi, 2014-ben fővárosi, 2018-ban pedig parlamenti képviselő lett, mindvégig az LMP jelöltjeként.
Az I. kerület alpolgármestere 2019 óta. Emlékezetes akciója volt, amikor az önkormányzati választás után 2 nappal egy kisteherautót követett, ami a polgármesteri hivatalból vitt valamit a megbukott fideszes kerületvezető házához, és erről kisfilmet készített. Ő volt az is, aki egy kínai katonai delegáció Várban tett látogatásakor kirakta a tibeti zászlót a hivatala ablakába.
2018-ban itt ellenzéki jelölt, Csárdi Antal győzött 48,73 százalékkal, a fideszes Hollik István második lett 41,8 százalékkal - ellenzéki szempontból nyerhető körzet.
Karrierjét az 1980-as években az úttörőmozgalomban kezdte, és a DK megalakulásáig az MSZP-ben politizált. 2002-2010 között volt már parlamenti képviselő, és közben évekig vezette az MSZP-frakciót a Fővárosi Közgyűlésben is. Volt már főpolgármester-jelölt (2002), és kétszer indult a XVII. kerület polgármesteri székéért is. 2018-ban ugyanebben a körzetben alig maradt le a parlamenti mandátumról. 2019 óta főpolgármester-helyettes, a humán területekért felel ebben a minőségében. A DK vezető testületének, az elnökségnek a tagja.
A Momentum NOlimpia kampányának egyik vezetője, és a 18-as választásig a párt elnökségének a tagja volt. Utána egy évre kiszállt, és a Political Capitalnal volt elemző, aztán a 19-es önkormányzati választásra visszatért, és most a XI. kerület alpolgármestere.
2018-ban ebben a KDNP-s Simicskó István 42,16%-kal éppen csak nyerni tudott, Gy. Németh kevesebb mint ezer szavazattal maradt csak mögötte - ellenzéki szempontból nyerhető körzet.
A Momentum egyik vezetője (elnökségi tagja), és idén nyár óta a fővárosi közlekedést szervező BKK felügyelőbizottságának az elnöke. Benne volt a NOlimpia kampányban, és a párttá alakuláskor ő lett a Momentum első szóvivője, illetve a 2019-es választások (EP, önkormányzati) kampányfőnöke.
Orvos, egészségpolitikus, az ezredfordulón a Magyar Orvosi Kamara alelnöke volt. A XII. kerületben háziorvosként is rendel, 2014-19-ben önkormányzati képviselő is volt, akkor még az Együtt párt színeiben. A párt feloszlása után csatlakozott a DK-hoz.
Ha a Pálinkás József-féle Új Világ Néppártnak nem lesz frakciója, de győzni tud, akkor az LMP-hez csatlakozik. Főszervezője volt az ÚVNP margitszigeti akciójának, amikor a koronavírus áldozatainak neveit kavicsokra írták. Közgazdász, hat gyermeke van, hitoktatóként is dolgozott már.
2018-ban a fideszes Gulyás Gergely 42%-kal győzött itt, 2022-ben helyette a Fidesz Fürjes Balázst indítja majd - az ellenzék számára nyerhető körzet.
Színész, rendező, drámaszerző, aki a II. kerületben számos jótékonysági akcióban volt kezdeményező vagy aktivista az utóbbi években - sérült gyerekek, hajléktalanok, kilakoltatással fenyegetett emberek érdekében szervezett gyűjtéseket, programokat. Civil jelölt, és ha győzne, akkor a Párbeszéd frakciójába menne.
Tordai Bence - Párbeszéd; támogatják: MSZP, LMP, Momentum, MMM
Részt vett az LMP, majd az abból kiszakadó Párbeszéd alapításában is, 2018 óta az utóbbi parlamenti képviselője. Látványos parlamenti akciói miatt Kövér László házelnök rendszeresen megbünteti. A 19-es kampányban emlékezetes vitája volt Tarlós Istvánnal, amikor utóbbi egy hangosbeszélővel kiabált vele közvetlen közelről.
Gy. Németh Erzsébet főtanácsadója a városházán, a 19-es budapesti előválasztáson a DK főpolgármester-jelöltje volt. Országos ismertségét televíziós újságíróként szerezte, a Hír tévén és az ATV-n is évekig ment politikai beszélgetős műsora, korábban rádiózott és a köztévénél is dolgozott, több könyve is megjelent. A DK elnökségének tagja.
2018-ban itt a fideszes Varga Mihály nyert 41,8 százalékkal, de 2022-ben várhatóan Gór Csaba indul helyette - ellenzéki szempontból nyerhető körzet.
Öt évig dolgozott jogászként a Jobbik parlamenti frakciója mellett, 2019 óta terézvárosi önkormányzati képviselő és 2020 óta a kerület alpolgármestere is. A Jobbik kevés fővárosi jelöltjeinek egyike.
A választókerület jelenlegi parlamenti képviselője. Már 2006 óta tagja az országgyűlésnek, az első öt évben még az MSZP színeiben volt képviselő, majd a DK megalakulásakor váltott. 2008 és 2010 között államtitkár is volt a Gyurcsány- és Bajnai-kormányok idején, előbb a környezetvédelmi majd a közlekedési tárcánál.
A Momentum egyik alapítója, a párt KorrupcióVadász munkacsoportjának vezetője. Az újpesti önkormányzati lapot kiadó cég felügyelőbizottságának elnöke, fővárosi vonalon pedig a Nagybani Piacot üzemeltető cég igazgatósági tagja.
2018-ban 45,8%-kal simán győzött itt Oláh Lajos (DK), a fideszes jelölt (Bajkai István) csak 37%-ot kapott - ellenzéki szempontból nyerhető körzet.
Tanár, közösségszervező, drámapedagógus. Alapítója volt a sérült gyerekeket nevelő szülők Lépjünk, hogy Léphessünk nevű egyesületének, az integrált oktatást népszerűsítő Holnap Iskolája nevű szervezetnek és még számos egyéb kezdeményezésnek. Idén a TASZ Szabad-díjjal tüntette ki. A C8 nevű józsefvárosi civil szervezet jelöltje hivatalosan, ahogy az ő jelöltjük volt a kerületben 2019-ben hatalomra jutó polgármester, Pikó András is. Pikó az előválasztáson Csordást támogatja, aki a Momentum frakciójához tudna csatlakozni, ha nyerni tud.
Védelem- és biztonságpolitikai szakon végzett, és 2014 óta parlamenti képviselő: első ciklusában az MSZP frakciójának volt a tagja, de 2017-ben kilépett a pártból, mert úgy érezte, nem akarják a többiek eléggé Orbán Viktor bukását. Az LMP képviselőcsoportjához csatlakozott, a 2018-as ciklust már velük kezdte, és egy évig a párt társelnöke is volt. Sokáig úgy tűnt, hogy az LMP jelöltje lesz az előválasztáson, de augusztus közepén bejelentette, hogy Jakab Péter meggyőző teljesítménye miatt ezúttal a Jobbik frakciójához csatlakozna.
A merce.hu egykori főszerkesztője korábban az LMP-nek és az Együtt-Párbeszédnek is szervezett kampányokat, és nagyon sok (önéletrajza szerint több mint 100) civil szervezet munkájában vett részt. Benne volt többek között a netadó, a lex CEU és a Fudan egyetem elleni tüntetések szervezésében. Jelenleg a budapesti városházán dolgozik Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes stábjában. Az őt indító Szikra egy balos-zöld mozgalom, Jámbor az egyetlen jelöltjük az előválasztáson.
2005-től egy évig a Miniszterelnöki Hivatalnál volt kommunikációs tanácsadó, 2006 óta az RTL Klubnak készít műsorokat, illetve egyéb külföldi tévéstáboknak is dolgozik. Tíz éve társtulajdonosa és vezetője egy kommunikációs tanácsadó cégnek.
2018-ban a fideszes Kocsis Máténak 40,5% is elég volt a győzelemhez, de 2022-ben várhatóan Sára Botond indul itt - ellenzéki szempontból nyerhető körzet ez.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.