
Háborúban alapvető kommunikációs eszköz a fenyegetőzés, az orosz védelmi minisztérium szóvivője vasárnap élt is a lehetőséggel. Igor Konasenkov azt mondta, hogy tudomásuk szerint az ukrán légierő több szomszédos ország reptereit is használhatja. Biztos információjuk van például arról, hogy ukrán harci gépeket engedtek be a román légtérbe és „más határ menti országokéba”. Konasenkov szerint ez úgy is felfogható, hogy az érintett országok beszálltak a katonai konfliktusba.
Szakértők nem tartják véletlennek, hogy az orosz kardcsörtetés másnapján, vagyis ma két amerikai B52-es nehézbombázó repült Románia fölé nagy-britanniai támaszpontjáról, elkörözgettek, majd hazatértek. Íme az egyikük útvonala:
A hatalmas, nyolcmotoros nehézbombázó majdnem 33 tonnányi bombaterhet képes szállítani és célba juttatni - atombombákat is -, és a repterétől 7210 kilométerre is képes csapást mérni:
Közben egy amerikai RC-135V/W Rivet Joint kémrepülőgép előbb a román-moldovai majd a román-ukrán határ mentén repkedett oda-vissza:
Mivel mindezeket publikus oldalakról is meg lehetett tudni, az amerikaiak célja annak jelzése lehetett, hogy vették Putyin üzenetét, és megvédik a NATO-tag szövetségest.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére a közelmúltban a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg felületeinken. Ebben közösségként együttes a felelősségünk, a mienk kiemelt. Amíg újragondoljuk a teendőinket, nem minden cikkünk alatt lehet kommentelni. Egyszersmind kérjük és köszönjük, ha nem csak szabályzatunk betűjének, de a szellemének betartása felett is segítetek őrködni.
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.