Mindhárom egyéni távon és összetettben is győzött Liu Shaoang a rövidpályás gyorskorcsolyavébén

2022 április 10., 20:36
photo_camera Liu Shaoang a második helyezett Pascal Dionnal ünnepel a szombati 1500-as döntő után. Fotó: Graham Hughes/MTI/MTVA

Liu Shaoang az 500 és az 1500 után 1000 méteren is győzött vasárnap a rövidpályás gyorskorcsolyázók montreali világbajnokságán, így mindhárom egyéni távon aranyérmes lett, egyúttal megvédte címét összetettben is.

A sportág történetében ez volt az első alkalom, hogy magyar versenyző ilyen sikeresen szerepelt a vb-n. Legutóbb húsz éve – éppen Montrealban – a dél-koreai Kim Tong Szungnak sikerült az a bravúr a férfi mezőnyben, hogy mindhárom számban és összetettben is diadalmaskodott, ahogy most Liu Shaoang.

A kétszeres olimpiai bajnok Liu Shaoang mind a 13 futamát megnyerte a kanadai városban, így pályafutása ötödik és hatodik vb-aranyát gyűjtötte be.