Július 31-re tűzte ki a tatai választási bizottság a civilek által kezdeményezett népszavazás időpontját. A voksolással szeretnék megakadályozni, hogy az Avalon-csoport szállodát építhessen az Öreg-tó partján – közölte az iroda vezetője.
A Győri Törvényszék által elfogadott kérdések az alábbiak.
A harmadik kérdés támogatása megakadályozná, hogy az önkormányzat az Öreg-tó teljes partján településfejlesztési megállapodást kössön, ez több tervezett fejlesztést megakasztana – mondta Horváth József jegyző.
Eredményes népszavazás esetén a képviselő-testület egy évig nem hozhat a szavazással ellentétes döntést.
A referendum lebonyolításához a város 14 milliós forintot különített el a költségvetésben.
A népszavazás akkor lesz érvényes, ha azon a választók több mint fele, közel 10 ezer ember szavaz. Egy-egy kérdésben a szavazás eredményességéhez az érvényes szavazatok több mint felének azonossága szükséges – mondta el a jegyző, aki korábban beszélt az ügyről a városi televízióban, de a kezdeményezőket meg sem hívták, pedig a Stop Avalon Tata aktivistái keresték a Tatai TV-t azzal, hogy vegyenek részt a sajtótájékoztatójukon, de hiába.
A Hell Energy érdekeltségébe tartozó Avalon-csoport 2020 májusában jelentette be, hogy 120 szobás, ötcsillagos szállodát építene 15 milliárd forintból a saját tulajdonában lévő telken, az Öreg-tó partján. A beruházók szerint a városnak 100 millió forintos adóbevételt hozhat a létesítmény, emellett 80-100 fő alkalmazására nyújt lehetőséget.
A tervek ellen nagyszabású lakossági tiltakozás bontakozott ki, a beruházás megakadályozása érdekében Stop Avalon Tata néven alakult civil mozgalom, ami több tüntetést szervezett, majd közel 7000 aláírást gyűjtött össze a népszavazás kiírásáért. A helyi fideszes polgármester, Michl József meg is támadta a civilek kérelmét.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.