A jobbközép elsöprő győzelmet aratott az olasz előrehozott választásokon. A posztfasiszta Olasz Testvérek - az előrejelzéseknek megfelelően - a szavazatok (amiket még számolnak) több mint 26 százalékát szerezte meg, a párt vezetője, Giorgia Meloni minden valószínűség szerint hamarosan Olaszország új, első női miniszterelnöke lesz. Tehát szélsőjobboldali kormány alakul az országban, először a második világháború óta.
Miután befejeződött a szavazatok számlálása, az eredményeket a belügyminisztérium oldalán teszik közzé. Az új képviselők megkezdik a parlamenti regisztrációt - ez egy bürokratikus folyamat, ami október 10-éig lezárul.
Az első plenáris ülést október 13-án tartják, ezen választják meg a képviselőház és a szenátus elnökét, akik a távozó Roberto Fico és Elisabetta Casellati helyét foglalják majd el.
A képviselőknek október 15-éig kell bejelenteniük, melyik frakcióba ülnek be.
Az új kormányra vonatkozó egyeztetéseknek be kell fejeződniük október 24-ig, tehát kb. egy hónapjuk van rá. Az új kormány megalakítására a köztársasági elnök, Sergio Mattarella ad megbízást.
A köztársasági elnök meghallgatja a két kamara új elnökét. Ezek a konzultációk két-három napig tartanak: október 27. után a köztársasági elnök megbízást ad az új kormány felállítására.
Ezután a megbízott személy - aki valószínűleg Giorgia Meloni lesz - tárgyalásokba kezd a miniszterek személyéről és a közös kormányzati programról. Addig csak feltételesen fogadja el a pozíciót, de az egyeztetések zárultával formálisan is elfogadja a köztársasági elnök megbízását.
A jobbközép szövetség a várható eredmények alapján mindkét kamarában többségben lesz. A választások előtt a jobbközép szövetség abban állapodott meg, hogy annak a pártnak a vezetője lesz a miniszterelnök, akinek a pártja a legtöbb szavazatot kapta a koalíción belül. Ebből következik, hogy Olaszország új miniszterelnöke szinte biztosan az Olasz Testvérek vezetője, Giorgia Meloni lesz.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.