Budapestnek évtizedekig nem volt főkertésze, ez 2020-ban változott meg, amikor Bardóczi Sándor főtájépítész vezetésével megkezdte működését a Fővárosi Városházán a Tájépítészeti Osztály.
A Pünkösdfürdő Park progresszív szemléletű, zöldfelületeket tiszteletben tartó, felhasználóbarát megújítása az eddigi legnagyobb büszkeségük.
De ha egy vitás helyzetben sikerül szemléletbeli váltást elérni, az majdnem ugyanilyen eredmény, lásd a pesti alsó rakpart esetét.
Vannak viszont még akut ügyek, mint például a Népligeté, amelyeknél egyhamar nem lesz látványos fejlődés.
A jogszabályi összevisszaság sem segít, például azon, hogy egységesen lehessen védeni a fákat Budapesten.
Bardóczi szerint az embereket igenis érdekli, mi történik a környezetükkel.
Mindezeken túl még sok minden szóba kerül interjúnkban a szivacsvárosoktól kezdve a látképromboló Mol-tornyon át a körberöhögött margitszigeti zajrendeletig.
Egy októberi Facebook-posztjában hosszan sorolta, hogy eddig miket ért el az ön vezetésével a Tájépítészeti Osztály, és mire született terv. Ezek közül mit tart a legfontosabb megvalósult projektnek?
Bardóczi Sándor: Ha a megvalósult alatt azt értjük, hogy már a kivitelezés is megtörtént, akkor a Pünkösdfürdő Park a legfontosabb, mert ott nagyon sok mindent el tudtunk mondani arról, hogy milyen szerintünk a közparki fejlesztések kívánatos iránya.
Csatlakozz a Körhöz, és olvass tovább!
Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.