Nem akarom azt érezni, hogy a fiam élete teher az államnak

podcast

A 444 Youtube csatornáján már elérhető Fődi Kitti dokumentumfilmje, az Elkezdődik a következő 24 óra. A film egy magyar és egy norvég család hétköznapjait követi nyomon. A két családban közös, hogy mindkettőben él egy 24 órás gondozásra szoruló fogyatékossággal élő családtag. Abban viszont szinte egy világ választja el a két családot, hogy a két ország milyen lehetőségeket, milyen segítséget biztosít a gondozásra szorulóknak és a családjaiknak.

A Newsroom mai adásában a film rendezőjével, Fődi Kittivel, egyik főszereplőjével, Farkas Krisztinával és Kogon Zsófiával, a Kézenfogva alapítvány szakmai munkatársa beszélgetünk a filmről és az otthongondozás helyzetéről Magyarországon

  • 1.50: Hogyan készült a film, honnan jött az ötlet, hogy Magyarországon és Norvégiában készüljön film az otthonápolás kérdéséről?
  • 5.10: Mit érdemes tudni Ágostonról?
  • 6.45: Ki vesz részt Ágoston gondozásában?
  • 8.00: Milyen segítséget kaphatnak az Ágostonhoz hasonló gyerekeket gondozó családok?
  • 14.00: Ágoston milyen ellátást, segítséget kap az államtól, és mire lehetne jogosult? És miért olyan nehéz tudni, hogy kinek milyen segítség jár?
  • 20.20: Kikről szól a film norvég része? Nekik milyen ellátást biztosít a norvég állam?
  • 26.16: Mi a legnagyobb különbség a magyar és a norvég állam hozzáállásában?
  • 28.08: Mennyi anyagi támogatást nyújt a magyar állam Ágostonnak és Krisztinának?
  • 33.10: Magyarországon miért nem lehet úgy gondozókat találni, mint Norvégiában?
  • 49.00: Át lehetne ültetni valamit Magyarországra a norvég rendszerből akkor is, ha a magyar államnak nincs annyi pénze? Csak azért jobb a norvég rendszer, mert Norvégiának több pénze van?
  • 54.45: Miért vette ki Krisztina Ágostont a lakóotthonból?
  • 57.30: Mi a baj a fejlesztő iskolákkal?
  • 58.30: Ágoston hogyan kommunikál a külvilággal?
Legfrissebb podcastjaink

Borízű hang #276: Illegális ebihalak a likőrválogatottban [hószu]

Csallóközi kretének, borsodi ecetes fröccs, féregirtóval rákgyógyító ketyós fitneszguru. Bede Márton megeszik egy dél-olasz lovat. Az indokolatlan Fenyő Miki-szobor. Mikor indulhat az Éva Vermut focivébén? Navracsics lopott pénzt kunyerál, az ebilhalsaga folytatódik.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [rövid verzió]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Ardai Marcell, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #275: Félmeztelenül, karfiolfüllel, örök-crackpanorámát bámulni a Demján-negyedben, és ügyet sem vetni a Gajdics Ottó-mémekre [hosszan]

Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast