Fucsovics Márton lesz Novak Đoković következő ellenfele a Roland Garroson

2023 május 29., 16:41

A férfiaknál Novak Đoković lesz Fucsovics Márton ellenfele a második fordulóban, mivel a korábbi világelső az első körben, két sima és egy szoros szettben legyőzte az amerikai Aleksandar Kovacevicet.

Novak Đoković, miután legyőzte Roger Federert Wimbledonban 2019. július 14-én.
photo_camera Novak Đoković, miután legyőzte Roger Federert Wimbledonban 2019. július 14-én. Fotó: BEN STANSALL/AFP

A francia nyílt bajnokságon az első fordulón sikeresen túljutó Fucsovics Márton három pozíciót rontva az egy héttel korábbihoz képest a 83. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, így ő a legelőkelőbben jegyzett magyar játékos.

Marozsán Fábián – aki bombameglepetést okozva két hete Rómában legyőzte a világranglista élére pont az olasz torna után visszakerülő spanyol Carlos Alcarazt – maradt a 115. helyen, akárcsak Piros Zsombor a 125.-en. A szkopjei challenger-tornát szombaton megnyerő Valkusz Máté 58-at előrelépve a 225.

Az ATP-rangsor élén továbbra is Alcaraz áll, az orosz Danyiil Medvegyev a második, és a szerb Novak Đoković a harmadik. (Eurosport, MTI)