BL-döntőbe jutott a Ferencváros női kézicsapata

sport
2023 június 03., 18:20
photo_camera Ferencvárosi ünnep a Team Esbjerg elleni BL-elődöntő végén a budapesti MVM Dome sportcsarnokban 2023. június 3-án Fotó: Illyés Tibor/MTI/MTVA

Huszonegy év után ismét döntős a Ferencváros a női kézilabda BL-ben, miután 30-29-re legyőzte a dán Esbjerget a budapesti négyes döntő szombati elődöntőjében.

A félidőben még 13-17 volt az állás, de a Ferencváros meg tudta fordítani a meccset, és egy utolsó másodpercekben lőtt góllal nyert.

1971 és 2002 után harmadjára jut be a zöld-fehér csapat a kupasorozat fináléjába. Győzni eddig még nem sikerült nekik.

A másik elődöntőben az ötszörös BL-győztes Győr két góllal, 37-35-re kikapott a címvédő Vipers Kristiansand együttesétől az elődöntőben, így a norvég csapat lesz a Ferencváros ellenfele.

A két elődöntő nézőcsúcsot hozott. Több mint 20 ezer néző volt az MVM Dome-ban.

A bronzmeccset vasárnap 15.15.-kor, a döntőt 18 órakor rendezik.