A Libri egyik sikerszerzője voltál. Miért döntöttél úgy, hogy kiadót váltasz?
Igazság szerint ez nem egy Libri kontra Leányvállalat döntés volt. Két évvel ezelőtt megkeresett Molnár Geraldine (a Leányvállalat alapítója), hogy szeretne egy független könyvkiadót alapítani, és a szakmai tanácsaimra szeretne támaszkodni.
Nagyon szimpatikus volt, amit Gera kitűzött, hogy miket képviseljen, milyen elvek mentén jöjjön létre ez a kiadó. Nagyon szeretné előtérbe helyezni a szerzőket, például előfinanszírozással vagy a piaci átlagnál magasabb jogdíjakkal. Nagyon fontos neki, hogy nyitottságra ösztönözze az olvasókat, egyszerre szórakoztasson és elgondolkodtasson, de közben dizájn- vagy művészeti albumok kiadásával is foglalkozni fog majd ez a kiadó.
Akkor úgy döntöttem, hogy ebben szeretnék részt venni, és szeretném támogatni az én értékrendemhez hasonló vagy azzal azonos kiadónak a létrejöttét. Ez még bőven abban az időszakban volt, amikor a második könyvem jelent meg Librinél. Az nem volt titok a Libri meg senki felé sem, hogy ezt szeretném csinálni. Az pedig megint a katasztrófa-érzékenységem, hogy azóta begyűrűztek ezek az MCC-s események, ami igazából csak megerősített abban, hogy ez jó döntés, és az, ami eddig csak szimpatikus volt, reményt adó jövőképpé vált.
Az MCC terjedéséből mit lehet érzékelni szerzőként?
Valójában semmit, mert attól függetlenül, hogy a folyamat ebben az évben gyűrűzött be végleg, azért ez korábban, már 3 éve elkezdődött. Mint mindig, mindenki úgy volt ezzel, hogy hát igen, ez a hazánk, ez az országunk, ez a politika, ez a rendszerünk, de nem korlátozták a tartalmat, sem a láthatóságát a könyveknek. A csapat, akivel én dolgoztam, a főszerkesztők, szerkesztők, grafikusok, PR-osok és a kiadó vezetői egy nagyon nyitott és kreatív műhely légkörét teremtették meg. Aztán jött ez a drasztikus fóliázás.Mit csináltál, amikor meghallottad, hogy a Mathias Corvinus Collegium többségi tulajdonos lesz?
Légy része a közösségünknek, segítsd az újság működését!
Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!