Németh Nándor világbajnoki harmadik lett 100 méteres gyorsúszásban

február 15., 17:34

Németh Nándor harmadik lett 100 méteres gyorsúszásban a dohai vizes világbajnokságon. Korábban még egyetlen magyar úszó sem szerzett világbajnoki érmet a sportág királykategóriájaként számontartott távon.

A versenyt a kínai Pan Csanlö nyerte (47,53 másodperc), a második pedig az olasz Alessandri Milessi lett (47,72 másodperc). Németh 47,78 másodperces idővel szerezte meg a bronzérmet.

Németh Nándor
photo_camera Németh Nándor Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA

A magyar versenyző a futam után azt nyilatkozta az M4 Sportnak, hogy ugyan az időeredményével nem teljesen elégedett, a helyezésnek nagyon örül. Dolgoznia kell tovább a párizsi olimpiáig, mert az utolsó 15 méter nagyon fájt neki.

A versenyszámban egyébként két magyar is nyert már olimpiai aranyat, Hajós Alfréd 1896-ban, Csík Ferenc pedig 1936-ban. Az 1948-as londoni olimpia óta azonban nem szerzett érmet magyar úszó 100 méter gyorson.