Kikapott az Egyesült Államoktól, ezüstérmes a női vízilabda-válogatott a vébén

február 16., 15:44

A magyar női vízilabda-válogatott második helyen zárta a dohai világbajnokságot, miután a pénteki döntőben 8-7-es vereséget szenvedett az olimpiai bajnok Egyesült Államoktól.

Rybanska Natasa, a magyar válogatott játékosa az Egyesült Államok elleni vébédöntőben.
photo_camera Rybanska Natasa, a magyar válogatott játékosa az Egyesült Államok elleni vébédöntőben Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA

Mihók Attila és Cseh Sándor együttese ugyan parádésan védekezett, de támadásban, főként emberelőnyben nem volt eléggé hatékony. Az utolsó negyed elején 3 góllal elléptek az amerikaiak, de a csapatnak sikerült visszakapaszkodni. A végjáték azonban az amerikaiaknak sikerült jobban, 8-7 lett a mérkőzés vége.

A magyar válogatott 2001 és 2022 után története során harmadszor lett világbajnoki ezüstérmes. A világbajnokság így is sikeresnek mondható, a csapat már az elődöntőbe jutással megszerezte az olimpiai kvótát. (via MTI)