Thomas Bach NOB-elnök szerint „újra fellángolt az érdeklődés” az olimpia rendezése iránt, hiszen a 2036-os nyári játékokra „legalább tíz jelentkező van”, írja az Insidethegames. A NOB elnöke az olimpia rendezése iránti érdeklődés újjáéledését a hivatali ideje alatt végrehajtott reformoknak tulajdonította.
Bach arról is beszélt, hogy a klímaváltozás miatt a játékok időpontját nyárról várhatóan az év későbbi szakaszára kell áthelyezni. „A nemzetközi sportnaptár egészen másképp nézhet ki, mint ahogyan azt most megszoktuk” – fogalmazott, és azt mondta, hogy a nyári olimpia őszre (a déli féltekén tavaszra) kerülne át. Hasonló döntést hozott korábban a FIFA, amikor a 2022-es katari vb-t a nyári időpontról november-decemberre helyezte át.
Konkrét városneveket nem említett a NOB-elnök, vagyis csak azokat, amik már megkapták az olimpiarendezést: az ideire egyedül pályázó Párizst, a 2028-asra egyedül pályázó Los Angelest, valamint Brisbane-t, ahol a 2032-es olimpiát rendezik. Országnév is csak kettő szerepelt a mostani interjúban, az, hogy Szaúd-Arábia és Katar egyaránt szívesen rendezné meg a 2036-os olimpiát, emellett korábban felmerült már Indonézia és India is potenciális házigazdaként.
Az Insidethegames cikkében nincs szó róla, de az MTI a lapszemlét kiegészíti azzal, hogy „az eddigi szándéknyilatkozatok alapján a Koreai Köztársaság, Egyiptom, Lengyelország és Németország pályázata szintén várható. Az érdeklődőkhöz Törökország, Magyarország, valamint a közel-keleti régió országai közül néhány csatlakozhat még” (bár az csak az eredeti szöveg elolvasása után derül ki, hogy ez a rész nem Bach nyilatkozatában szerepel).
Arra a kérdésre, hogy az emberi jogi problémák miatt Szaúd-Arábia és Katar nem lenne-e ellentmondásos helyszín rendező országként, Bach azt mondta: „most még 12 év van hátra ezekig a játékokig, így túl korai lenne ezekről nyilatkozni” (Bachnak ezeket a szavait idézte az MTI, de az emberi jogi kontextus nélkül).