Intenzív két nap után búcsúzik a választási percről percre közvetítésünk
Köszönjük az eddigi figyelmet, ezt a hírfolyamot most lezárjuk, de természetesen a 444-en továbbra is bőven foglalkozunk majd a belpolitikai fejleményekkel, érdemes lesz követni minket.
Magyar Péter két perc után kisétált az ATV stúdiójából
Magyar Péter volt az ATV Egyenes Beszéd című műsorának vendége, de nem tartott sokáig az interjú, a Tisza Párt alelnöke ugyanis körülbelül két perc után otthagyta a stúdiót. Az eset videón:
Magyar vasárnap, a választás után az ATV-t is említette, mint propaganda sajtó, most a Facebookon posztolt, hogy szerinte az ATV-nél még a HírTV is jobb, „mert ott legalább nem hazudják azt, hogy függetlenek”.
Rónai Egon azzal kezdte, hogy átadott Magyarnak egy mappát, mivel elmondása szerint a Tisza politikusa korábban azért kritizálta az ATV-t, mert sokáig nem hívták meg élő műsorba a csatornára, és a mappában Rónai szerint a meghívások vannak. Magyar szerint ugyanakkor március 28-a és május 3-a között egyszer sem hívták, utána igen. A politikus ezután az ATV tulajdonosát, Németh Sándort hozta szóba, majd megkérdezte, van-e kérdés, amiért behívták, mire Rónai azt mondta, hogy ezt az "áldatlan kutyakomédiát hagyjuk abba, hogy üzenget nekünk", mire Magyar kevéssel később kisétált az adásból.
A felvétel után Magyar posztolt az oldalára is a történtekről, többek között azt írva, hogy "a műsorvezető, nyilván Németh Sándor csatornatulajdonos, a HIT Gyülekezete vezetője és a Fidesz megbízható kiszolgálója (és fiának, aki a csatorna igazgatója) utasítására valótlanságokat állított, többek között arról, hogy engem hányszor hívtak meg az ATV-be. Pontosan tudom, hogy egy hónapig nem hívtak, mivel az összes sms megvan a telefonomban."
A köztévének adott interjút Orbán, és többek között arról beszélt, hogy Magyar Péter megjelenése bonyolította az életüket
megbonyolította az életüket, de ez eleve egy bonyolult választás volt, mert EP- és önkormányzati választás volt egyszerre. Orbán azt mondta, le kellett győzniük a régi és az új ellenzéket is, és ezt meg is tették, amit így, hogy nem egy egységes ellenzéket, hanem két különböző ellenzéket kellett legyőzniük, különösen nagyra tart.
Németh Szilárd Orbánt belerángatva magyarázná a rettenetes csepeli eredményt
A Fidesz alelnöke igyekszik megmagyarázni a rettenetes eredményt, és ebbe a miniszterelnököt is belerángatja. Szavai alapján Csepelen a szavazók 90 százaléka mondott nemet a békepárti egységre.
Budapesten már nem számítottak annyit az ellenzéki kavarások
Hiába indultak rá ellenzéki jelöltek az ellenzéki jelöltekre, ez talán csak egyetlen kerületben számított. A Tisza-párt váratlanul felbukkanó vattajelöltjei sem döntöttek el polgármesteri posztot.
Mit csinál most például a fővárosi közgyűlésben a Tisza, és egyáltalán hol tetőzik a párt népszerűsége? Milyen mozgások lesznek a Fideszben, a kormányban ahol máris lemondott egy miniszter, és a megszűnés szélére került kisebb ellenzéki pártokban?
Karácsony: Budapest köztársaság, és nem lesz belőle részvénytársaság
„Budapest szabad, zöld és szolidáris város, és az is marad” – írta ki Facebookra Karácsony Gergely, aki minden bizonnyal marad Budapest főpolgármestere. Azt írja, a győzelem azoké, „akik nem engedték magukat becsapni”, „akik nem engedik, hogy megtörjék Budapest gerincét” és „akik ragaszkodnak a szabadsághoz, a demokráciához, a sokszínűséghez, az elfogadáshoz, az autonómiához”.
„Budapest újkori történetének talán legnehezebb öt éve után, a lejáratásomra költött tízmilliárdok és az ellehetetlenítésem miatt a várostól elvett százmilliárdok után, a ránk küldött propaganda és titkosszolgálat után, a szavazók becsapását célzó fideszes kampányterv után több szavazatot kaptam, mint 2019-ben, sőt, az összes választókorú budapestire vetítve többen szavaztak rám, mint bármelyik főpolgármesterre az elmúlt harminc évben.” Azt írja, az új Fővárosi Közgyűlés nyugodt működtetése azt a képességet igényli, amit ő a legnagyobb politikusi erények közé sorol: „az együttműködés képességét. Velem csak az nem tud együttműködni, aki nem akar. És az, aki a NER érdekeit, vagy magánérdekeket a közérdek elé helyez”.
Zárásképpen azt írja, „minden adott ahhoz, hogy közösen végrehajtsuk azt a programot, amivel megerősítjük a város ellenállóképességét a klímaváltozással és a lakhatási válsággal szemben, amivel zöldebbé, egészségesebbé tesszük ezt a várost, amivel jövőt adunk Budapestnek. Azt a programot, amire tegnap felhatalmazást kaptam”.
Orbán látja a lehetőséget Z. Kárpát Dániel javaslatában
Politika és pártok felett álló témát hozott Z. Kárpát Dániel: az SNE-s gyerekek családjának utazási költségtérítését (amikor például napi szinten fejlesztésre kell vinni egy autista gyereket), melynek 60 forint/kilométernek kellene lennie a jelenlegi 21 forint helyett. Ez ráadásul nem is igényel sok költségvetési forrást. Orbán Viktor szerint a különböző nehézséggel küzdő gyermeket nevelő szülőket segíteni próbálták eddig is. De az ügyért felelős minisztériumhoz fog fordulni, lát ugyanis lehetőséget arra, hogy ebben a kérdésben együtt tudjanak működni.
A fideszes Menczer Tamás saját államtitkárának tett fel kérdést. Milyen lépéseket tesz a kormány azért, hogy megőrizhessük a békénket és biztonságunkat?
Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint az jó, hogy kevesebb lesz a háborúpárti magyar képviselő. Arra külön büszke, hogy a nyílt és büszke hazaárulás (Momentum) nem kifizetődő.
Menczer nem hagyta annyiban. Aljassági versenyben lát-e különbséget az óbaloldal és az újbaloldal között?
Gulyás az izzasztó kérdés után úgy tápászkodott fel székéből, mint egy ütést kapott bokszoló. Nem, mondta Gulyás, de minimális különbséggel a Momentum nyert volna.