Olaszország a 98. percben egyenlített

• A B csoport utolsó fordulójában a már továbbjutó spanyolok B-csapatukkal megverték az albánokat
  • Horvátország és Horvátország döntetlent játszott.
  • Ezzel eldőlt, hogy Spanyolország és Olaszország jutott tovább, a harmadik helyen végzett horvátoknak csak két pontja van, a magyaroknak három.
  • A harmadikok különversenyében Magyarországnak már csak egy válogatottat kell megelőzni, hogy nyolcaddöntős legyen.
51 poszt
Időrend
június 24., 21:06

Olaszország továbbjutott, a horvátok rosszabb harmadikok nálunk

A horvátok négy, az olaszok három helyen változtattak a kezdőcsapaton az előző fordulóhoz képest. A horvátoknak csak győzelemmel volt esélyük továbbjutni, az olaszoknak a döntetlen is elég volt.

A cikk folytatódik

június 24., 20:59

Lefújták az olasz-horvát meccset

A 2 pontos Horvátország és az 1 pontos Albánia ezzel kiesett.

A csoportot a 9 pontos Spanyolország nyerte a 4 pontos olaszok előtt.

június 24., 20:57

Olaszország a 98. percben egyenlít

Zaccagni góljával a hosszabbítás utolsó percében. Horvátország ezzel a kiesés szélére került.

június 24., 20:48

Rohamoznak az albánok, de nem veszélyesek

Akármekkora energiát is fektet Albánia a második félidőbe, nem tudnak igazi veszélyt jelenteni a spanyol kapura. A spanyolok láthatóan minél hamarabb le akarják zavarni a meccset.

photo_camera Fotó: OGUZ YETER/Anadolu via AFP
június 24., 20:44

Kijönnek a szorításból a horvátok

Alig van néhány perc hátra a rendes játékidőből. Az olaszok már nem tudják hosszú percekre beszorítani a horvátokat, akik egyre többször átlépik a felezővonalat, és veszélyes támadásokat vezetnek.

június 24., 20:36

Pályán az olasz házi gólkirály

A 72. percben Raspadori szabadrúgása a sorfalban akadt el. Nem sokkal később a helyére az atalantás Scamacca állt. Az olasz csatárokra nézve kellemetlen tény, hogy 12 góljával ő volt az előző szezon legeredményesebb olasz csatára a Serie A-ban. Ez talán megmagyarázza a válogatott gólképtelenségét is.

Hiába a hatalmas olasz fölény, igazán nagy helyzetük még nincs. Három ponttal csoportharmadikként az olaszok is kizúghatnak még.

photo_camera Fotó: JAN WOITAS/dpa Picture-Alliance via AFP
június 24., 20:28

Nagy albán helyzet

Gólt viszont nem tudtak lőni. A második félidőre felélénkült Albánia, sokkal többet mutatnak támadásban, de a spanyolok egyelőre bírják a nyomást, és továbbra is irányítják a játékot.

Olasz rohamok

A gól óta az olaszok jóval többet támadnak, a horvátok hosszú percek óta nem tudják átlépni a félpályát. Igazán nagy helyzetük még nem volt Livakovicnak kellett egyszer lábbal közveavatkoznia. Közben már az előző meccseken kezdő Chiesa is a pályán.

június 24., 20:25

A 3-0-s horvát győzelem se lenne rossz

A magyar válogatottnak amúgy az se rossz, ha Horvátország 3-0-ra verné Olaszországot. Egyelőre azonban nagyobb esély van arra, hogy az olaszok egyenlítenek.

június 24., 20:19

Modrić a legöregebb Eb-gólszerző lett

Luka Modrić góljával vezet Horvátország. Ezzel Luka Modrić lett az Európa-bajnokságok történetének legöregebb gólszerzője. Modrić idén szeptemberben lesz 39 éves.

Olaszország a csoport harmadik helyén

Modric góljával változott a csoportállás:

1. Spanyolország 9 pont
  2. Horvátország 4 pont
  3. Olaszország 3 pont
  4. Albánia 1 pont

Magyar szempontból ez nem jó hír. A csoportharmadikok nyolcaddöntőt érő különversenyében így Olaszország elénk került. De még több mint 30 perc van hátra.

június 24., 20:14

A kihagyott 11-es után Modric gólával vezet Horvátország

Donnarumma Budimir lövését még védte, a kipattanót Modric a léc alá lőtte. 1-0 Horvátországnak.

photo_camera Fotó: GABRIEL BOUYS/AFP

június 24., 20:12

11-est kaptak a horvátok, de Modric kihagyta

Egy horvát lövés eltalálta Frattesi eltartott karját. A büntetőt Modric kihagyta.

június 24., 20:10

Csere itt, csere ott

Pellegrini helyett Frattesi, a szinte semmilyen veszélyt nem jelentő Pasalic helyett az Budimir a pályán.