Milák Kristóf első, Németh Nándor harmadik helyen jutott a szerdai döntőbe, női kézilabdázóink döntetleneztek, férfi vízilabdázóink kikaptak

• Férfi triatlonosaink a szennyezett Szajna miatt nem tudtak elrajtolni, valószínűleg szerdán fognak.
  • Milák Kristóf a legjobb idővel jutott be a 200 méter pillangó döntőjébe. Márton Richárd kiesett.
  • Németh Nándor a harmadik legjobb idővel jutott be a 100 méter gyorsúszás döntőjébe.
  • Jackl Vivien nem jutott be az 1500 méteres gyorsúszás döntőjébe.
  • Búcsúzott Filip Akilov, Bahmutból Magyarországra menekült bokszolónk.
  • Özbas Szofi és Ungvári Attila egyaránt második meccsén esett ki a dzsúdótornáról.
  • Pétervári-Molnár Bendegúz nem jutott be az egypárevezősök elődöntőjébe.
  • A női kézilabda-válogatott 31-31-et játszott Angolával.
  • A férfi vízilabda-válogatott 10-7-re kikapott Spanyolországtól.
77 poszt
Időrend
július 30., 22:38

Mi is zárjuk olimpiai közvetítésünket

Köszönöm szépen az egész napos figyelmet, holnap Takács Lili kollégám lesz a műsorvezető.

július 30., 22:36

Danyiil Medvegyev győzelme zárta a napi teniszprogramot

A semleges zászló alatt versenyző orosz teniszező könnyedén, 6-2, 6-2 arányban győzte le az osztrák Sebastian Ofnert. Következő ellenfele a kanadai Felix Auger-Aliassime lesz a legjobb 16 között.

július 30., 22:32

Léon Marchand a legjobb idővel jutott be a 200 méter mellúszás döntőjébe

Amit ugyanúgy szerda este rendeznek majd, mint a 200 méter pillangó döntőjét. A francia sztár kemény este elé néz, ha egyik számot sem engedi el. Pillangón ő lenne Milák Kristóf legnagyobb ellenfele.

Léon Marchand
photo_camera Léon Marchand Fotó: MANAN VATSYAYANA/AFP
július 30., 22:20

Nem tudott felzárkózni a magyar csapat, 10-7-re a spanyolok nyerték a meccset

Az utolsó percekben már nem tudott gólt dobni a magyar csapat, ellenben Spanyolország még egyszer betalált, így 10-7 lett a meccs végeredménye.

július 30., 22:13

Három és fél perc van még hátra, 9-7-re vezetnek a spanyolok

Megint egy gyors góllal kezdték a negyedet a spanyolok, így újra háromgólos előnybe kerültek. Négy perc játék után azonban Manhercz Krisztián szépített.

Vigvári Vince
photo_camera Vigvári Vince Fotó: Gonzalo Fuentes/REUTERS
július 30., 22:05

A harmadik negyed után 8-6 a spanyoloknak

Jó ötlet volt időt kérni, Vámos Márton rögtön utána gólt is lőtt. Fekete Gergő pedig egy gólos hátrányra zárkóztatta fel a magyar csapatot. A spanyolok azonban lőttek még egy gólt, így 8-6-os vezetéssel mehettek el szünetre.

július 30., 21:58

7-4 a spanyoloknak

A spanyol csapat egy büntetővel növelte az előnyét 6-4-re, majd szinte azonnal újra betalált. Először alakult ki háromgólos különbség, Magyarország időt is kért.

július 30., 21:53

Videóbírózás után adtak meg egy magyar gólt

A harmadik negyed gyors spanyol góllal indult. Nem sokkal később Angyal Dániel közelről lőtt kapura, de elsőre nem ítéltek gólt. Videóbíróval nézték vissza az esetet, majd arra jutottak, a labda áthaladt a gólvonalon. 5-4 a spanyoloknak.

július 30., 21:43

Félidőben 4-3 a spanyoloknak

A spanyolok szerezték meg a vezetést, de fél perccel a negyed vége előtt Zalánki Gergő egyenlített. Úgy nézett ki, döntetlennel mennek félidőre a csapatok, de 1 másodperccel a szünet előtt gólt lőttek a spanyolok.

július 30., 21:36

Továbbra sem potyognak a gólok

Megint 3 és fél percet kellett várni a negyed első góljára. Ezúttal a magyar csapat lőtte, Vigvári Vince révén. 2-2.

július 30., 21:29

Vége az első negyednek, 2-1 a spanyoloknak

Már 2-0-ra is vezettek a spanyolok, de 4 másodperccel a negyed vége előtt Angyal Dániel meglőtte a magyarok első gólját.

július 30., 21:10

Kezdődik a nap utolsó magyar érdekeltségű eseménye, férfi vízilabdázóink Spanyolország ellen játszanak

Második csoportmeccsét játssza a férfi vízilabda-válogatott, ami vasárnap Franciaországot győzte le. Az ellenfél ezúttal a januári Európa-bajnokság aranyérmese, Spanyolország lesz. A két csapat egymás ellen játszotta a tokiói olimpia bronzmeccsét, amit Magyarország nyert meg 9-5-re.

Jansik Szilárd gólöröme a franciák elleni nyitómeccsen
photo_camera Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI/MTVA

Ezúttal nincs akkora tét, mert a hatfős csoportból négyen jutnak tovább, ez pedig mindkét csapatnak szinte garantált. A csoportban elfoglalt pozíció viszont az egyenes kieséses sorsolásnál számít, ezért fontos, hogy melyik csapat nyer. Meglepetésre a csoport harmadik esélyes csapata, az olimpiai címvédő Szerbia 8-3-ra kikapott ma Ausztráliától.

július 30., 21:06

Kikapott a Bahmutból Magyarországra menekült bokszolónk

Filip Akilov, a Bahmutból Magyarországra menekült ukrán származású ökölvívó kikapott ukrán ellenfelétől, Olekszandr Hiznyaktól a 80 kilogrammosok nyolcaddöntőjében. A győzelem hatalmas bravúr lett volna, miután Hiznyak Tokióban olimpiai ezüstérmet szerzett középsúlyban.

július 30., 20:58

Milák Kristóf a legjobb idővel döntős 200 méter pillangón

Milák 1:52,72-es idővel megnyerte a 200 méteres pillangóúszás második elődöntőjét. A másik futamban sem úszott nála senki jobbat, így Milák a négyes pályáról rajtolhat a szerda esti döntőben. A magyar úszó utoljára a 2022-es római Európa-bajnokság döntőjében úszott ennél jobb időt.