Armand Duplantis 100 méteres síkfutásban legyőzte Karsten Warholmot, a 400 méteres gátfutás világcsúcstartóját

sport
szeptember 05., 06:58

Különleges versenyt rendeztek csütörtökön, egy nappal a zürichi atlétikai Gyémánt Liga-verseny előtt: 100 méteres síkfutásban mérkőzött meg egymással a sportág két nagy alakja, a rúdugrás svéd olimpiai bajnoka és világcsúcstartója, Armand Duplantis és a 400 méteres gátfutás norvég világcsúcstartója, Karsten Warholm.

photo_camera Fotó: FABRICE COFFRINI/AFP

A két klasszis tavaly egy közös edzés után ugratta egymást, hogy melyiküknek jobb a 100 méteres ideje, és elhatározták, hogy lejátsszák a meccset. Duplantis egyéni csúcsa eddig 10,57 másodperc volt, míg Warholm legjobbja 10,49 másodperc.

link Forrás

A versenyt hosszas műsor előzte meg, mindkét atléta bokszköpenyben lépett a pályára. Aztán Duplantis nagyon jól rajtolt, végig vezetve, nagyon simán nyert 10,37 másodperces idővel. A futás után a rúdugró egy svéd mezt adott Warholmnak, majd együtt nézték a tűzijátékot.