„Sokszor volt, hogy 10-12 hetet, három hónapot kell egy egyszerű hasi ultrahangra várakozni. Ezt egyébként jellemzően ellenzéki önkormányzatok által fenntartott szakrendelőkben lehet tapasztalni. Én összehasonlíttattam a várakozási időket az OKFŐ, az állami fenntartású, az egyetemi fenntartású és az ellenzéki önkormányzatok által fenntartott szakrendelőkben, és bizony két és fél, háromszoros különbség van” – mondta Takács Péter egészségügyi államtitkár a Bayer Show-ban Bayer Zsoltnak, aki itt visszakérdezett, hogy ez miért van, mire Takács azt válaszolta: „Azt mondják, hogy azért, mert az állam nem ad hozzá elég pénzt, hogy elvégezzék a vizsgálatokat, míg ugyanezt megnéztem, a valóságban a 60-70 százalékát használják ki az állami keretnek.”
Takács ezek után azt mondta, ő itt „tudatos akciót” sejt, „hogy a lakosságban azt az érzetet keltsék, hogy nem férnek hozzá az ellátáshoz”. Szerinte olyan orvosok is vannak, „akik tudatosan élnek vissza azzal, hogy mondjuk adott esetben a beteg nem tájékozódik, hogy máshol ez az ellátás mennyi idő alatt elérhető, vagy abban a kórházban, és kiad egy műtéti időpontot mondjuk 2039. október 43-ra, és azt mondja, hogy akkor most nemtomén mennyit kell várni, de itt van rögtön a magánklinika száma, ahol jövő hónapban meg tudom operálni”. Takács azt mondta, ő „ezt tűzzel vassal” fogja „irtani a rendszerből”, és üzeni „a kedves orvosbáró kollégáknak, hogy nincsenek biztonságban”.
Ezután Bayer mondta el, hogy ő mostanában heti háromszor jár a Sportkórházba, ahol „mindenféle ügyeket végeznek rajta”. Szerinte a Sportkórházban „23-25 fok van, megy a klíma, vadonatújan felújított épület, csodálatos folyosók, XXI. század, ugyanígy néznek ki a rendelők is, mindenki mosolyog”. Nem sokkal ezután rákérdezett arra, hogy mi a helyzet a kórházak légkondicionálásával, mire Takács azt mondta:
„Először is azt kell tisztázni, hogy hol kell légkondicionálni mindenképpen a kórházban. Nyilván az optimális az lenne, ha minden egyes helyiség légkondicionálva lenne. Nincs a világon olyan ország, ahol ez megoldott. Ugyanis nem bírja az elektromos hálózat.”
Takács ezután Magyar Péterről is beszélt, aki szerinte „szélsőségesen populista hecckampányt visz a kórházakban, amit aztán be tud szörnyülködve mutatni”. Azzal folytatta, hogy „az egészségügy alkalmas erre, mert mindenki hallott már egy rémtörténetet, általában rosszabb a megítélése, aki az egészségüggyel kapcsolatba kerül, az alapba' nincs jól, tehát rosszul érzi magát, mert beteg. Valami baja van. Ott már a rossz közérzethez csak egy kicsi kell, hogy indulattá formálódjon, és általában ezek az újbolsik ezekre mennek rá, hogy az elégedetlenségből indulatot csiholjanak, rendkívül populista módszerekkel”.