Január 28-án megtette a Hunor magyar űrprogram jelképére vonatkozó védjegyoltalmi bejelentést a Külgazdasági és Külügyminisztérium, mellékelve a levédetni kívánt logót is – írja a HVG. A védjegyoltalmakat kezelő Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának (SZTNH) űrlapja szerint a csepp formájú logón „a nemzeti lobogó színei mellett szerepel a Hunor program neve (Hungarian to orbit), a Föld, melyen jól látható Magyarország, továbbá egy fiktív csodaszarvas-csillagkép”.
Az SZTNH-hoz benyújtott minisztériumi igény az első lépés a folyamatban, melynek során a hivatal megvizsgálja, teljesülnek-e a védjeggyé nyilvánítás formai és tartalmi feltételei, majd a szolgáltatási díj beérkezése után dönt a védjegy bejegyzéséről.
A védjegyoltalmi bejelentőlapon meg kell határozni az árujegyzéket, azaz azt, hogy a védjegy milyen árukra vagy szolgáltatásokra vonatkozzon. Mint azt a HVG cikke részletezi, a minisztérium számos területet megjelölt, ahol a fenti, védjegyként használt logót felhasználnák:
Kapu Tibor magyar űrhajós tavasszal indul a Nemzetközi Űrállomásra társaival az Axiom-4 misszió tagjaként. A tartaléka Cserényi Gyula lesz.