
„Mit üzen azoknak a fiataloknak, akik ingatlanokkal kívánnak foglalkozni? Érdemes belevágni most a vállalkozói létbe?” Ez az utolsó kérdése annak a rövid, hatkérdéses miniinterjúnak, amelyet a Mandiner készített Tiborcz Istvánnal, a miniszterelnök vejével, a 15. leggazdagabb magyarral egy konferencián. És a válasz?
„Lássanak világot, szélesítsék a látókörüket, hogy minél több benyomást, tapasztalatot és inspirációt szerezzenek. Egy ingatlanfejlesztőnek szerintem a legfontosabb dolga, hogy lássa a világot, és minél több tapasztalatot, tudást hozzon haza belőle és hasznosítson itthon. Mi is ezt tesszük.”
Az interjú egyebekben arról szól, hogy Tiborcz hogyan fejlesztené Budapestet. Szerinte a város lakhatási problémái több tényezőre vezethetők vissza, „ezek közül az egyik, amely kifejezetten Budapestet érinti, hogy a főváros turisztikailag kiemelt város, rengeteg turistát vonz, az Airbnb elmúlt bő évtizedben történt térnyerése pedig mesterségesen felnyomta az árakat és a bérleti díjakat”. Erre a problémára szerinte nem lenne jó megoldás a műemlék jellegű belvárosi épületeket lakáscélú fejlesztések keretében felújítani, ugyanis ezeknek a renoválása nagyon költséges, így a bérleti díjuk is magas lenne. „A legjobb megoldás az lenne, ha megfizethető árú lakások épülnének, leginkább a külső városrészekben, rozsdaövezetekben” – mondja Tiborcz. A miniszterelnök veje amúgy épp nemrég költözött egy műemlék jellegű épületbe nem egy rozsdaövezetben, hanem a XII. kerületben, pár száz méterre a Botaniq nevű klubjától, ahol nem illegálisan szerencsejátékoznak.
Tiborcz Istvánt múlt kedden volt szerencséje megkérdezni Czinkóczi Sándor kollégánknak arról, hogy a karrierje elindult volna-e az Elios-projektek nélkül. Azt felelte:
„Az én karrierem már az Elios-ügy előtt is elindult.”
Pár nappal később az apósát is megkérdeztük az ügyben, aki továbbra is tagadja, hogy bármi köze lenne családtagjai vagyonosodásának ahhoz, hogy ő az ország miniszterelnöke.