Néhány nappal a nyolcvanadik születésnapja után meghalt a magyar mulatós zene legendája, Kadlott „Karcsi” Károly. Kadlott 1945. március 11-én született, gyermekkorától kezdve zenélt, a tápiószelei zeneiskolában hegedűn tanult. Prímás lett, de jól zongorázott és énekelt is. A hatvanas évekről vendéglátós zenész, majd a mulatós stílus egyik legnépszerűbb sztárja.
A hetvenes-nyolcvanas években presszókban zongorázott és énekelt. A Pest Megyei Hírlapból derül ki, hogy a frissen megnyitott nyársapáti bisztró-éttermet 1982-ben azzal reklámozták, hogy egyszemélyes zenekarnak leszerződtették Kadlott Károlyt, a 10 kilométerre eső Nagykőrös tormási bisztrójának sztárját.
Amikor bejött a nyolcvanas évek végén bejött a mulatós stílus, Kadlott azonnal ott termett az élvonalában. Összesen 30-nál is több lemezt adott ki. Budapesten és külföldön is sűrűn lépett fel. Egy ideje ágyhoz kötve betegeskedett, gerincsérve miatt nem tudott színpadra állni.