Bátor kísérlet Kunderát színházba adaptálni, de a negyedéves SZFE hallgatók erre a feladatra vállalkoztak. Kaotikus lakásszínházuk a Turbinában nem hibátlan, de legalább felkavaró.
Meg kell nézni, mi van az elnyomáson és az áldozatiságon túl - mondja a Roma Hősök Nemzetközi Színházi Fesztivál igazgatója. Balogh Rodrigóval a hazai roma színjátszás helyzetéről és fontosságáról beszélgettünk.
„Havas Henrik és Dömsödi Gábor ismét fullba nyomják!” – hirdetik a két (ezek szerint) kretén műsorát, a Full HD-t. Mintha A szomszéd nője mindig zöldebb két öregje Hacsek és Sajót improvizálna. Sőt!
A Dekameron 2023-nál kevés szórakoztatóbb, látványosabb, bravúrosabb előadás készült idén, ami közben járványról, háborúról és klímakatasztrófáról is szól. Igen, bábokon keresztül.
„Hogyan legyünk jobban?” – erre a kérdésre keresik a választ Katona József Színház új bemutatója, az Extázis szereplői. Improvizáción alapuló multimédia-esemény a Z- és Y-generáció problémáiról, zenével, tánccal, miso levessel és bejárható színpaddal.
A november 18-án elhunyt Csomós Mari helyére választották.
Egyhangúlag szavazta meg a Fővárosi Közgyűlés. Pályázata alapján nagyjából ugyanazzal a csapattal dolgozik majd, akik eddig is meghatározták az egyik legjobb magyar színház karakterét.
Presser Gábor, sztárparádé, zenekar. Nagy látvány és sok poén. Elég 10-20 évet várni, és kiderül, kultikus előadás született-e. Addig is szabad szórakozni.
„Az én adómból ne tessék már a farkadat kiverni a színpadon!” – mondja a saját bevallása szerint is Fidesz-csicska, horthysta rocker.
Véletlenek lelkesítő sorozata vezetett oda, hogy a világhírű francia rendező másodszor is találkozzon Udvaros Dorottyával. De még Pumped Gabónak is volt benne némi szerepe.
20-30 százalékot engedtek el a jegyárból a párttagoknak.
Megrökönyödés újra és újra és újra.
A színház közölte, hogy Horváth Lajos Ottónak is mielőbbi gyógyulást kíván.
Lidércek, Shaxpeare, Delírium: Bodó Viktor új rendezése keserédes LSD-trip egy vidéki rehabra. Felvonul széltében-hosszában a magyar társadalom és a függőségeink.
Pintér Béla új darabja megint nagyon vicces, pedig kicsit olyan, mintha már ezt is AI írta volna. De lehet-e még bármit mondani a rendszerről 13 év orbánizmus után?