Egyelőre megállíthatatlanul zuhan az akkugyárak termelése.
Azért érdemes az óvatosság, hiszen a tavaly április is remekül sikerült, aztán jött a gödör.
A májusi éves infláció 4,4 százalék volt, az élelmiszerek éves alapon 5,9, az előző hónaphoz képest 0,6 százalékkal drágultak. A gázár 11 százalékkal nőtt.
Rég látott jó hónapjuk volt a kereskedőknek.
Hiába hozta az elmúlt fél év legjobb eredményét a magyar ipar, még így is elmarad a 2021-es szinttől.
Tóth Tamás váltotta Valkó Gábort éppen akkoriban, amikor megkérdőjelezték a KSH szegénységi adatait.
A Központi Statisztikai Hivatal jövedelemadatai szerint a NAV egészítette ki azoknak a jövedelmét, akik enélkül a szegénységi küszöb alatt maradtak volna.
A beruházások és az akkugyárak is nagyban hozzájárultak az első negyedéves csalódást keltő GDP-adathoz.
Egy másik fontos demográfiai mutató is közel van az abszolút mélypontjához.
Az évnek ebben az időszakában általában nőni szokott a foglalkoztatottság és csökkenni a munkanélküliség. Most pont az ellenkezője történik.
2022 harmadik negyedévében nőttek utoljára a beruházások, így már 2,5 éve tart a mélyrepülés.
A bruttó kereset mediánértéke 550 000, a nettó kereset mediánértéke 381 700 forintot ért el.
Trendszerűen hónapról hónapra egyre kevesebbet termelnek az akkugyárak itthon.
Az egy évvel korábbinál 3,4 százalékkal kisebb volt a termelés, a megkötött új szerződések volumene 27,3 százalékkal maradt el a tavalyitól.
De az egész EU-ban szenvednek a kereskedők. Éven belül is látványos volt a visszaesés.