Az Európai Unió legszegényebb országában vasárnap tartanak országgyűlési választásokat.
Isaszegen tartott lakossági fórumot, ahol előbb kvantifikálta a szavazás fontosságát, majd Lamperth Mónikázott (!!), végül a civilizációnk meghatározó értékeiről gondolkodott hangosan.
A kínai állami ünnepen is tömegek az aszfalton. A rendőrök nem kezdtek oszlatni, de a hangulat feszült.
A választási rendszer miatt sztrájkolnak egész héten az egyetemisták.
Nincs elég jelölt vagy üres a névjegyzék. Jelen állás szerint a cigányoknál és a németeknél marad el a legtöbb szavazás, de például a ruszinoknál és a szlovéneknél mindet megtartják.
<strong>\m/</strong>
A tavaszi választás után százezer közmunkást tett az utcára a kormány. Szerencsére jönnek az októberi választások, visszaveszik majd őket.
Miro Cerar (ő van a képen) lehet így Szlovénia következő kormányfője.