A szlovák miniszterelnök kikosarazta a NATO-főtitkárt a leggazdagabb ember miatt.
Duginnak idáig Amerika volt az ősellenség, mostantól viszont Európa kell szerinte kétfrontos harcot vívnia Moszkvával és Washingtonnal.
Az amerikai és az ukrán elnök szópárbaja, a Fidesz legújabb háborúja, a Tisza Párt programja és egy mindenmentes BDSM-film a 444 reggeli hírlevelében.
Több tény is beárnyékolja az Illiberális Férfisírásmentes Övezet meséjét.
De ezt a találkozót megfelelően elő akarja készíteni.
Hosszú mosolyszünet után Rijádban asztalhoz ült az amerikai és az orosz delegáció, Trump pedig a távolból osztotta ki Zelenszkijt. Az gyorsan kiderült, hogy Trump és Putyin egymásra hangolódtak Ukrajna-ügyben, úgyhogy most Európa kárára igyekeznek megmutatni, mekkora urai a világnak.
Marco Rubio tett egy gesztust az európai vezetők felé.
„Be kellett volna fejeznetek. Soha nem kellett volna elkezdenetek. Megállapodhattatok volna” – mondta Ukrajnáról az amerikai elnök.
„Kíváncsi vagyok, miből gondolják, hogyha a legnehezebb pillanatokban nem fogadtunk el ultimátumot, akkor miért fogadnánk el most?” – kérdezte az ukrán elnök.
Aki nem Vlagyimir Putyin.
Az ukrán elnök szerint azért, hogy találkozhassanak egymással, és gyors sikert érjenek el, de az, amit akarnak, egyszerűen egy tűzszünet, és az nem siker.
Jurij Usakov orosz elnökhelyettes is vele utazik.
A brit miniszterelnök korábban csak lebegtette a katonák küldését.
De sokak szerint ilyen gyors eredmény túl ambiciózus és nem reális, még akkor sem, ha Donald Trump és Vlagyimir Putyin a jövő héten tárgyalni kezd Szaúd-Arábiában.
Az orosz és amerikai külügyminiszter Moszkva szerint arról beszélgetett, hogy helyre fogják állítani a kétoldalú kapcsolatokat.