Az izraeli harci gépek több mint 50 célpont ellen indítottak légi támadást kedd hajnalban. A célzott objektumok között lakóházak is voltak. Korábban palesztin fegyveresek rakéták tucatjaival támadták Izraelt.
Az izraeli hadsereg bejelentette, hogy hadműveletet indított, amelynek célja a gázai rakétakilövések leállítása.
A héberül "erős sziklának”, angolul pedig "védelmi élnek” nevezett hadműveletben a légierő kedd reggelig a katonai rádió közlése szerint több mint ötven támadást hajtott végre. Három csapást a tengerről mértek. A célpontok között négy lakóház, huszonöt rakétakilövő, három katonai támaszpont és tíz katonai infrastruktúraként meghatározott létesítmény volt. Palesztin tisztségviselők szerint a légitámadás körülbelül egy órán át tartott.
A Reuters beszámolója szerint az egyik célba vett lakóház Hán-Júnisz településen volt. Ezt földig rombolta a becsapódó rakéta. A repeszek megsebesítettek kilenc embert a környéken. A ház üres volt a támadáskor. A palesztin belügyminiszter elmondta, hogy egy izraeli hírszerző tiszt előzőleg telefonon felhívta a családot, és arra kérte őket, hogy hagyják el az épületet, mert le fogják bombázni. A család időben kimenekült. A közszolgálati rádió szerint a hadvezetőség újabb tartalékosok mozgósítását tervezi az eddigi ezerötszáz fő mellé. A Gázai övezet elleni 2012-es "Felhőoszlop” hadművelet idején mintegy hatvanezer tartalékos katonát hívtak be.
A Hamász radikális palesztin szervezet az izraeli offenzívára reagálva "földrengésszerű" támadással, Izrael területén mélyebben becsapódó rakétákkal fenyegetett.
Hétfőn palesztin fegyveresek már nemcsak az ország déli, hanem középső részét is lőtték. Az izraeli hadsereg szóvivője szerint több mint 80 rakétát indítottak el.
Az előzményekről és a hétfői eseményekről itt írtunk hosszabban. (via MTI, BBC)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.