Az MSZP mindenáron ki akar maradni a felelősségből, hogy magyar katonák harcoljanak az Iszlám Állam ellen

POLITIKA
2015 március 09., 14:19

Orbán Viktor azt mondta, hogy menni kell harcolni az Iszlám Állam ellen, mert a nyugathoz tartozás felelősséget is jelent, a közös katonai akcióból nem maradhatunk ki.

Szijjártó Péter már egyeztetett is külföldi kollégiával, hogy megyünk, 100-150 katona, májustól. Azt pedig Orbán jelentette be, hogy 10-30 milliárd forint lesz a részvételünk költsége.

A Fidesz úgy tesz, mintha elkötelzette volna magát, bár időnként keresik a kibúvókat. Kétharmaduk nincsen már, és tartanak a vécére kimenő képviselőktől.

Az Együtt és a DK, meg Fodor Gábor pártja feltételekkel, de támogatják a részvételünket. Nekik frakciójuk nincs, de a képviselőikkel meglehet a kétharmad a döntéshez.

A Jobbik a terrorveszély miatt nem menne, az LMP sem. Schiffer András szerint Magyarországnak és az Európai Uniónak az ISIS pénzügyi, technikai és emberi utánpótlásának felderítésével és elzárásával kellene küzdenie a terrorszervezet ellen.

És végül itt van az MSZP. Ők előbb azt mondták, hogy a kormányoldal terjessze a parlament illetékes bizottságai elé a magyar fellépésről szóló javaslatait.

Szijjártó a jövő héten tájékoztatja a parlamenti bizottságot, és holnapra is összehívott egy egyeztetést, de arra az MSZP nem megy el. Azért, mert okafogyattá vált a megbeszélés, mivel "a Fidesz-KDNP-kormány nyilvánvalóvá tette, hogy a témában már minden fontos döntést meghoztak". A párt közleménye szerint "amit Szijjártó csinál, csupán tét nélküli, kormányzati látszatgesztus, amihez az MSZP nem kíván asszisztálni".

Az asszisztálással együtt a hozzájárulását is megtagadó MSZP azért bejelentkezett a "ha netán történik valami, az a kormány felelőssége lesz" szerepre. Ezzel zárják a közleményüket:

"Miután a Fidesz-KDNP-kormány már döntött a katonai szerepvállalásról, elvárjuk, hogy minden részletet hozzanak nyilvánosságra! Milyen intézkedésekkel biztosítják az általuk kiküldött katonák biztonságát? Az Orbán-kormány döntése nyomán milyen mértékben nő Magyarországon a terrorfenyegetettség és milyen konkrét intézkedéseket tesznek ezek elhárítására?"

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.