Az egyiptomi repülésügyi miniszter Kairóban tartott nemzetközi sajtótájékoztatót, ahol az alábbi fejleményeket közölte:
Más információt az egyiptomi miniszter nem erősített meg. Ugyanakkor a külügyben dolgozó kollégái korábban elmondták, hogy a gépet nem egy terrorista térítette el, hanem egy "idióta", aki Cipruson élő volt feleségéhez akart menni. A ciprusi elnök is megerősítette, hogy szerelmi és nem politikai motívációja volt a támadónak.
Ugyanakkor a repülésügyi miniszter beszámolója, miszerint Törökország is megfelelő célpont lett volna a gép eltérítőjének, ellentmond annak, hogy a Cipruson élő volt felesége érdekelte csak. Egy ciprusi tévé pedig arról számolt be, hogy egyiptomi női foglyok szabadon engedését követeli, ismét felvetve, hogy nem egyszerű szerelmi sztori van a háttérben.
A túszejtővel jelenleg is tárgyalnak a ciprusi hatóságok, és a larnacai repülőtérre vitték állítólag a túszejtő volt feleségét is, akinek egy levelet is küldött az egyik szabadon engedett tússzal. Korábban az a hír terjedt, hogy menedékjogot kért a géprabló a ciprusi hatóságoktól, de ezt hivatalosan nem erősítették meg.
A BBC-nek nyilatkozott a gép egyik utasa, akit Ibrahim Szamahának hívnak. Az illető közölte, hogy nem ő túszejtő. Korábban az egyiptomi állami tévé azt állította, hogy ez a túszejtő neve. Ibrahim Szamaha azt mondta, hogy tévedés történhetett.
Szamaha azt is elmondta a BBC-nek, hogy sokáig nem árulták el az utasoknak, hogy a gépet eltérítették. Akkor lett gyanús a helyzet, amikor a légikísérők elkezdték összeszedni az utasok papírjait, ami nem szokványos egy belföldi járaton. (A gép eredetileg Alexandriából Kairóba ment volna.)
Később közölték velük, hogy Cipruson szállnak le, de ezt először technikai problémákkal indokolták. Egy idő után derült csak, hogy a gépet eltérítették.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.