Róma visszavonja pályázatát a 2024-es olimpia megrendezésére, és mivel korábban Hamburg és Boston is kiszállt a versenyből, így Budapest mellett már csak Los Angeles és Párizs maradt versenyben.
A római városi tanács ma Virginia Raggi főpolgármester múlt szerdán bejelentett döntése mellé állt, vagyis nem támogatja a pályázatot a 2024-es nyári játékok lebonyolítására. A küldöttek 30:12 arányban szavaztak a jelentkezés ellen.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság jövő szeptemberben Limában dönt a helyszínről – írja az MTI.
A magyar kormány eddig 7 milliárd forintot költött a 2024-es olimpiára, amitől nagyon sok okunk van tartani.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére a közelmúltban a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg felületeinken. Ebben közösségként együttes a felelősségünk, a mienk kiemelt. Amíg újragondoljuk a teendőinket, nem minden cikkünk alatt lehet kommentelni. Egyszersmind kérjük és köszönjük, ha nem csak szabályzatunk betűjének, de a szellemének betartása felett is segítetek őrködni.
Ha kommentelnél, ahhoz Közösség vagy Belső Kör csomagra van szükséged. Ha csak olvasnád a többiek hozzászólásait, ahhoz nem kell előfizetés.